23.02.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Üreticinin Sorunları Sahada Dinleniyor

Üreticinin Sorunları Sahada Dinleniyor
REKLAM ALANI

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş’ın katılımıyla, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü ve Söğüt İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri tarafından çiftçilerin tarımsal üretim ile ilgili karşılaştıkları sorunlarını tespit etmek üzere Söğüt’e bağlı Tuzaklı ve Küre köylerine ziyarette bulunuldu.

Köy kahvesinde çiftçilerle bir araya gelinen ziyarette il müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Toplantıda üretim sezonu içinde olunması sebebiyle örtü altı domates yetiştiriciliğinin sorunları, karşılaşılan hastalık ve zararlılar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Çiftçiliğin gerçekten de meşakkatli bir iş olduğunu dile getiren İl Müdürü Yoldaş, zor olmasına karşılık ülke için tarımda üretimin kalitesinin ve veriminin yüksek olması zorunluluğunu belirtti. Ayrıca tarımın sürdürülebilirliği, üretimin devamlılığı için bakanlığın her zaman çiftçinin yanında ve destekçisi olduğunu, üreticilerin her türlü sorununu il ve ilçe müdürlüklerindeki teknik personele iletebileceğini ifade etti.

Daha sonra örtü altı üretim yapan çiftçiler ziyaret edilerek yetiştiriciliği yapılan ürünlerde hastalık ve zararlı kontrolleri yapıldı. Üreticiler ile birebir görüşülerek, yaşadıkları sorunların çözümlenmesi için gerekli iş ve işlemler için çalışma başlatıldı.​

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ