Lösev
13.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Bilecik’te

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Bilecik’te
REKLAM ALANI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş 742. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri kapsamında Bilecik’e gelerek Söğüt ilçesinde düzenlenen etkinliklere katıldı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un katıldığı törene, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, Bilecik Valisi Şefik Aygöl ile birlikte İl Protokolü ve çok sayıda davetli katıldı. TBMM Başkanı Kurtulmuş burada yaptığı konuşmada; ”Biz, kökü mazide olan ama atiye doğru uzanan bir milletiz. İnşallah kıyamete kadar Türkmen obalarını toplayan, Söğüt’ün ruhunu aşılayan bu büyük etkinliği devam ettireceğiz ve bu geleneği sürdüreceğiz. Birliği, beraberliği olmayanın, dirliği olmayanın, obasında dirlik olmayanın başkasına söyleyecek sözü olmaz. Hedefi olmayanın ileriye doğru atacak bir tek adımı olmaz. Devletimiz, Osmanlı’nın bize öğrettiği “devlet-i ebed müddet” fikriyle kıyamete kadar yaşayacak bir varlık olarak bize miras bırakılmıştır. Önümüzdeki asrı sözü güçlü, gücü tesirli Türkiye’nin Yüzyılı yapmakta boynumuzun borcudur.” dedi.

Törenin ardından Bilecik Valiliği’ni ziyaret eden TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Bilecik Valisi Şefik Aygöl’den, Bilecik’te yapılan çalışmalar ve projelerle ile ilgili bilgiler aldı.

Valilik ziyaretinin ardından Bilecik’te bulunan Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları temsilcileriyle bir araya gelen Kurtulmuş STK ve Oda temsilcileri ile istişarelerde bulundu. Kurtulmuş; ”Türkiye Yüzyılı’nda yeni fikirler ve yeni projelerle hedeflerimize ulaşabilmemiz için sivil toplum kuruluşlarımızın katkısı büyük önem taşıyor.” dedi.

 

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ