Lösev
22.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Sürdürülebilirlik Yolculuğunda İş Birlikleri Paneli Gerçekleştirildi

Sürdürülebilirlik Yolculuğunda İş Birlikleri Paneli Gerçekleştirildi
REKLAM ALANI

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (TÜBİTAK-MAM) ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ve 1. ESYED Çalıştayı’nın çıktılarından biri olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda “Sürdürülebilirlik Yolculuğunda İş Birlikleri” başlıklı panel gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Şeyh Edebali Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Alanyalıoğlu’nun yaptığı panelde, konuşmacı olarak 4 isim yer aldı.

Durden Plastik Ürünler AR-GE Müdürü Hüseyin Balcı; “Plastiğin Yeşil Dönüşümü ve Sürdürülebilirlik Yolculuğu” konulu sunumunda plastik kullanımının otomotiv endüstrisindeki rolü ile sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm kavramlarından bahsetti. Yurtbay Seramik Kalite Güvence Direktörü Cengiz Alan; “Seramik Sektöründe Sürdürülebilirlik” konulu ve TÜBİTAK-MAM Döngüsel Ekonomi ve Kaynak Verimliliği Araştırma Grubu Lideri Tuba Budak ise “Sanayinin Yeşil Dönüşümünde Kaynak Verimliliği Uygulamaları” konulu sunumlarını yaptı.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Endüstriyel Sürdürülebilirlik A.B.D. Başkanı Doç. Dr. Şenay Balbay, üniversitede yapılan sürdürülebilirlik çalışmaları ve sanayi odaklı devam eden projeleri anlattı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ