Lösev
14.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Seçmen İstikrar Dedi, 13’ncü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Oldu

Seçmen İstikrar Dedi, 13’ncü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Oldu
REKLAM ALANI

13’ncü Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi.

Resmi olmayan sonuçlara göre sandıkların % 99,85 i açılmış olup Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan 27.725.131 oy ile %52,16, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise 25.432.951 oy ile %47,84 oy aldı.

Bilecik’te resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan 78.219 oy ile % 53,47 oy aldı. Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise 68.057 oy ile % 46,53 oy aldı. Bilecik merkezi Recep Tayyip Erdoğan’dan yana oy kullanırken Bozüyük’te Kemal Kılıçdaroğlu, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar ilçelerinde ise Recep Tayyip Erdoğan kazandı.

Seçim sonuçlarının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminin galibi 85 milyonun tamamıdır. Biz öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecektir. Bugün kazanan sadece Türkiye’dir.” dedi. “Seçimler bittiğine göre artık tüm vaktimizi ve enerjimizi çalışmaya, eser üretmeye, hizmet vermeye tamamıyla tahsis edeceğiz” diyen Erdoğan; “Asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin yaralarını sarmak, yıkılan şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmak, önceliklerimizin en başında yer almayı sürdürecektir”. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Enflasyonun yol açtığı fiyat artışlarından kaynaklanan sıkıntıları gidermek, refah kayıplarını telafi etmek, önümüzdeki günlerin en acil konu başlığıdır.”diye sözlerine ekledi.

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ