Lösev
14.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Osmaneli’nde Soğuk Hava Depo Projesi Hayata Geçiyor

Osmaneli’nde Soğuk Hava Depo Projesi Hayata Geçiyor
REKLAM ALANI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Osmaneli ziyareti sırasında Belediye Başkanı Münür Şahin tarafından destek istenen soğuk hava projesi hayata geçiyor.
Osmanelili çiftçiler tarafından yetiştirilen tarımsal ürünlerin ve yine ilçede üretilen hayvansal ürünlerin sağlıklı depolanabilmesi için 1500 ton kapasiteli soğuk hava deposu projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın desteği ile hayata geçiriliyor.
Osmaneli Belediye Başkanı Münir Şahin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; ”BEBKA kanalı ile sunduğumuz projemiz ile çok verimli topraklara sahip, tarımın Antalya’sı olan ve ilimizin tarımda öncü ilçemiz için soğuk hava deposu zaruret. Yerleşim yeri olarak büyük merkezlere çok yakın olan Osmaneli ürünlerini kısa süreler içinde olsa stoklamak zorunda. Projemizde öngörülen 1.500 tonluk soğuk hava depomuz 36 metre x 25 metre=900 m2 kapalı alan ve +4, -18 soğutma kapasiteli 105’er m2’den oluşan toplam 6 odadan oluşacak. SOGEP Programı kapsamında desteklenen projemiz için Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ın desteği ile 6.000.000,-TL’lik Projemiz için hibe desteği sağlandı. Projemizin onayı ve destekleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Milletvekilimiz Selim Yağcı, Bilecik Valimiz Dr. Kemal Kızılkaya’ya ve Bebka Genel Sekreteri ve Yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz dedi.”
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ