Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Osmaneli Belediyesi’nden Tarıma Büyük Destek

Osmaneli Belediyesi’nden Tarıma Büyük Destek
REKLAM ALANI

Osmaneli ilçesi tarımda Bilecik ilinin Antalya’sı durumunda. Sakarya Nehri ve onun kolları olan Göynük Suyu, Göksu ve Karasu’nun suladığı verimli topraklara sahip ilçe en çok köy nüfusunun yaşadığı ve tarımla uğraşan sayısının en fazla olduğu ilçe konumunda.

Bu verimli topraklarda tarımla uğraşan vatandaşlara destek amacıyla Osmaneli Belediyesi BEBKA destekleriyle, Yöresel Ürün Üretme Tesisi, Yeni nesil Mezbaha, Toptancı Hal kompleksi, Hayvan Barınağı ve Hayvan Hastahanesi, Laboratuvar, Örnek Tarım Projesi ve son olarak Modern Sera Projesinin yatırımını tamamlayarak hizmete aldı.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin,  pazar olarak ilçeye en yakın ve sanayi kenti olarak büyük oranda tarımsal ürünlere, sebze ve meyve ihtiyacı olan Kocaeli iline ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Şahin eski Bilecik Valisi ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanının destekleriyle bu hedefi gerçekleştireceklerini söyledi.

İlçemizde seracılık alanında örnek bir işletmeyi hizmete sokuyoruz diyen Başkan Şahin, bir taraftan fide yetiştiriciliği yaparken, diğer taraftan en önemli ürünler olan karpuz ve kavunu en az bir ay önce yetiştirip pazara sunarak pazarda avantaj elde etmeyi başaracaklarını söylerken Kocaeli pazarında en büyük paya sahip olacağız dedi.

Başkan Münür Şahin tüm projelere destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlara, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım ve Milletvekili Selim Yağcı’ya teşekkür ederken, Bilecik Valisi Dr Kemal Kızılkaya ve Kaymakam Yüksel Ünal’a da projelere destekleri için teşekkür etti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ