Lösev
13.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Öğrencilerden Filistin’e Destek

Öğrencilerden Filistin’e Destek
REKLAM ALANI

İsrail tarafından Filistin halkına yönelik yapılan saldırılara Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde okuyan uluslararası öğrenciler sessiz kalmayarak İslami İlimler Fakültesi önünde toplanıp Filistin halkına karşı yapılan saldırıları kınadı.

Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Erdemli Gençlik Öze Dönüş Harekatı, Kudüs Tarihî Araştırmaları, Genç Düşünce, İlim ve Fikir, Genç İHH İnsani Yardım, İlahiyatlar Topluluğu, Akademik Düşünce Eğitim ve Medeniyet kulüpleri öğrencilerinden oluşan bir grup İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti.

Kulüp temsilcileri adına hazırlanan bildiriyi okuyan İslami İlimler Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Furkan Engiz, “Tüm dünya bilmelidir, Kudüs müslümanların anneleri gibidir. Müslümanlar ona yapılan zulmü hiçbir zaman unutmaz. Unutmayınız ki bu bir savaş değil soykırımdır. Gazze dünyanın en büyük açık hava hapishanesinin adıdır. Bir farkla bu hapishanenin mahkumları mazlumlardan oluşuyor. Filistinli müslümanlar için acilen insani yardım koridorları açılmalı, İsrail’e askeri ve diplomatik yaptırımların önü açılmalıdır. İslam devletleri liderleri mazlum kardeşlerine destek vermelidir.” diye konuştu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ