Lösev
22.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Lavantalarla Hem Bilecik Güzelleşti Hem Kadınlara Ek Gelir Sağlandı

Lavantalarla Hem Bilecik Güzelleşti Hem Kadınlara Ek Gelir Sağlandı
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje ile şehir merkezinde orta refüjlere ekilen lavanta tohumları 2. kez hasat edilerek sabun, kolonya, oda parfümü ve mum olarak üretime kazandırılacak.

Geçtiğimiz yıl başlatılan uygulama ile şehir merkezindeki orta refüjlerde hasat edilen lavanta çiçekleriyle hem Bilecik güzelleşti hem kadınlara ek gelir sağlandı. Bu yıl hasat edilecek lavanta çiçekleri tekrar ilgili analizlerden geçerek, sabun, kolonya, mum ve oda parfümü olarak hazırlanacak.

BAŞKAN VEKİLİ SUBAŞI: ‘’GÜZEL PROJEMİZİN DİĞER ŞEHİRLERE DE YAYILMASINI UMUYORUZ’’

Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, örnek nitelikteki proje için yaptığı açıklamada güzel bir projeyi bu yıl da gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:
‘’Sizlerin de gördüğü gibi orta refüjlerimizde lavantalarımız açtı. Geçtiğimiz yıldan daha güzel ve renkli şekliyle refüjlerimizi süsledi. Lavantalarımızdan geçtiğimiz yıl oda parfümleri, kolonyalar, mumlar ve sabunlar üretmiştik. Kadın kooperatifi üyeleri de bunları ülkemizin her tarafına satışını yaparak, Bilecik’imizi tanıtmış oldular. Böylece hem şehrimizi tanıtmış olduk hem de hanımefendiler için gelir elde etmiş olduk. Bu yıl da önümüzdeki hafta itibariyle lavanta hasadımızı yaptıktan sonra numuneleri Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi laboratuvarlarında analizini yapacağız. Daha sonra bu lavantaları tekrar kolonya, oda parfümü, mum ve sabun olarak üretmiş olacağız. Kadınlara destek olmayı seviyoruz. Aynı zamanda orta refüjlerimizde böyle su istemeyen, güzel görüntü oluşturan ve egzoz gazını emen güzel bitkileri de yetiştirmeyi de seviyoruz. Hem ilimiz güzelleşiyor hem yüzümüzdeki gülümseme çoğalıyor hem de kadınlarımıza destek oluyoruz. Umuyorum ki bu güzel çalışmamız diğer şehirlerimize de yayılır’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Vekili Subaşı, lavanta çiçeklerinden elde edilen sabun, kolonya, oda parfümü ve mumları, ile ziyarete gelen konuklara hediye olarak da verdiklerini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ