Lösev
22.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Fahri Doktora Diploması Verildi

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Fahri Doktora Diploması Verildi
REKLAM ALANI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen bir programla gerçekleştirildi. Törene; Onur Konuğu olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın yanı sıra, devlet ve il protokolünden çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan tören; yan flüt ve piyano müzik dinletisi ile devam etti. Bir buçuk ayı aşkın süredir Filistin’de yaşanan vahşete vurgu yaparak sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir; iki gün önce 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü olduğunu hatırlatarak “Kelimeler bazen gerçekten kifayetsiz kalıyor.” dedi.

Üniversite de yapılan bilimsel, sosyal ve kültürel çalışmalara dair bir sunum yapan Rektör Beydemir, Üniversitenin gerek yurt içi gerekse uluslararası düzeyde elde ettiği başarıları dinleyicilere aktardı. Web Of Science, Scopus, Times Higher Education (THE) gibi akademik ölçütlerin yanı sıra; Green Metric gibi sosyal ölçütlerde de üniversitenin geldiği noktaların altını çizen Rektör Beydemir, “Bu başarılarda pay sahibi olan tüm paydaşlarımıza ve kıymetli mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Fahri Doktora Diploması Verildi

Üniversitenin 8 Kasım 2023 tarihli Senato Kurulu Toplantısında aldığı 411-3 Sayılı Karar ile KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a Fahri Doktora Diploması verildi. Cumhurbaşkanı Tatar’a; “KKTC’nin uluslararası ilişkiler alanındaki menfaatlerini korumakta gösterdiği gayretler ve Kıbrıs Türkünün onur ve haysiyetinin uluslararası toplum nezdinde muhafazasına verdiği müstesna katkılardan dolayı” verilen Fahri Doktora Diplomasını, Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir verdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC ile Türkiye arasındaki kadim bağlılığın ilelebet süreceğini belirttiği konuşmasında dinleyicilere hitaben; “Verdiğimiz mücadele Türklük mücadelesi, güttüğümüz dava Türkün davasıdır.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Hülagü’den: “Yaratıcı Zekâ ve Liderlik” Konulu İlk Ders

Akademik yılın açılış dersini veren 28. Dönem Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü, dinleyicilere “Yaratıcı Zeka ve Liderlik” konulu bir sunum yaptı.

Prof. Dr. Hülagü, “Başarının ön koşulu hayal etmektir” temalı konuşmasında “Yeni Fikirler: Yeni Yolların ve Yeni Umutların Anahtarıdır” ifadelerini kullandı.

Tören, Stanford Üniversitesi tarafından her yıl açıklanan Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesine giren akademisyenlere plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ