Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

”Kağıt Atıklarımız Eğitime Dönüşüyor” Projesi Ödüle Layık Görüldü

”Kağıt Atıklarımız Eğitime Dönüşüyor” Projesi Ödüle Layık Görüldü
REKLAM ALANI

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, bu yıl 14. kez düzenlenen, 39 üye belediyenin 79 projeyle başvurduğu 2023 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışmasında Bilecik Belediyesinin kazandığı ödülü aldı.

Sağlıklı Kentler Birliği tarafından Mardin’de düzenlenen ödül törenine katılan Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, ödülü teslim aldı.

Akıllı Şehir, İklim Dostu Şehir, Sağlıklı Çevre, Sosyal Sorumluluk ve Sağlıklı Yaşam, Sürdürülebilirlik Özel Ödülü, Şehir Planlaması ve Yenilikçilik gibi 7 kategoride düzenlenen yarışmada Bilecik Belediyesi ve Proje Ortakları Bilecik Kent Konseyi, Tema Vakfı İl Temsilciliği ödül aldı.

Büyükşehir Belediyeleri kategorisinde 20 proje, büyükşehir ilçe belediyeleri kategorisinde 48 proje,  il belediyeleri kategorisinde 8 ve il ilçe belediyeleri kategorisinde 3 toplamda 79 proje jüri tarafından incelendi.
Değerlendirmede Bilecik Belediyesi Sağlıklı Çevre kategorisinde ‘’Kağıt Atıklarımız Eğitime Dönüşüyor’’ projesi ile ödüle layık görüldü.

BAŞKAN VEKİLİ SUBAŞI: ‘’ÇEVRE VE DOĞAMIZ İÇİN GÜZEL PROJELER GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

Bilecik Belediyesi’nin almış olduğu ödül hakkında sosyal medya hesabında paylaşım yapan Belediye Başkan Vekili Subaşı, ‘’Belediyemiz, Bilecik Kent Konseyi ve TEMA Vakfı İl Temsilciliği ortaklığında hazırladığımız projemiz, ulusal düzeyde ödülle şehrimizi gururlandırdı. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin Mardin’de düzenlediği Tek Sağlık Tek Gezegen Tek Toplum Konferansına katılarak ödüle layık görülen “Kağıt Atıklarımız Eğitime Dönüşüyor” projemizin ödülünü Bilecik adına aldık. Bu gurur hepimizin’’ ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ