Lösev
13.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Kabak Tohumları Ekildi

Kabak Tohumları Ekildi
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi’ne ait Pelitözü Mahallesinde bulunan tarım arazilerine kabak tohumu ekimi yapıldı.

Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız ve birim müdürleri, ekim yapılan alanda incelemelerde bulundu.

Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanları tarafından sürüm ve hazırlama işlemi yapılan alanda kabak tohumlarını toprakla buluşturan Başkan Vekili Subaşı, gerçekleştirilen çalışma hakkında bilgi verdi.

Bilecik Belediyesi olarak verimli tarım arazilerini değerlendirmeye devam ettiklerinin altını çizen Başkan Vekili Subaşı, ‘’Pelitözü Mahallemizde bulunan belediyemize ait tarım arazilerinde kabak ekimi yapıyoruz. Sizlerin de bildiği gibi Bilecik’imizin kabağı çok meşhurdur. Yetiştirdiğimiz kabakları, ilimizin tanıtımında kullanmak üzere Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimizdeki kadınlarımızla birlikte mutfaklarımızda işleyeceğiz. Verimli topraklarımızı kullanmaya devam edeceğiz. Hiçbir toprağımız boş kalmayacak. Geçtiğimiz yıl da bildiğiniz gibi karakılçık buğdayı ekmiştik. Aynı zamanda orta refüjlerimize de lavanta bitkisini ekerek, ürün aldık. Verimli topraklarımızı bu şekilde değerlendirmeye devam edeceğiz. Bilecik Belediyesi olarak tarımın, çiftçinin ve üreticinin her zaman yanındayız ’’ ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ