Lösev
12.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

İHA Uçuş Eğitimi ve Şenliği Düzenlendi

İHA Uçuş Eğitimi ve Şenliği Düzenlendi
REKLAM ALANI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğü ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliği kapsamında İnsansız Hava Aracı Uçuş Eğitimi ve Şenliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte 45 kişiden oluşan lise ve üniversite öğrencisi grup drone yapılışını öğrendi. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Öztürk yürütücülüğünde gerçekleştirilen eğitim sonunda, gençlerin yaptığı model uçaklar da uçuruldu.

Gençlerin ürettiği model uçakların testlerinin yapılacağını söyleyen Doç. Dr. Öztürk, “Buradan genç girişimciler ortaya çıkartmak istiyoruz. İHA teknolojileri ile alakalı son yıllarda yapılan yatırımlar gençler tarafından karşılığını buluyor. Ülke olarak yurt içi ve yurt dışı gücümüzü simgeleyen bir alan olan savunma sanayi alanına gençlerimiz, hobi amaçlı olsa bile küçük yaşlarda ilgi gösteriyorlar. İHA yapımı, kompozitten prototip üretimi ve aynı zamanda bunların kullanımına yönelik pilotaj eğitimimiz İHA-01 veya hobi amaçlı model uçaklarla alakalı eğitimler devam edecek. Elektronik çalışmalarının katılmasıyla burası tamamen gençlerimizin kendilerini geliştirebileceği bir mini atölye olacak. Bu alanı komple halka açtık yani üniversitemizi halkımızla, gençlerimizi üniversite öğrencilerimizle buluşturup profesyonel çalışmalar, modelciliğinde üstünde uluslararası seviyede ses getirecek projeler geliştirmek için odaklıyoruz.” diye konuştu.

Üniversite kampüs stadında gerçekleştirilen etkinlik savunma sanayiinde görevli uzman pilotlar tarafından İHA ve model uçaklar ile yapılan gösterilerle sona erdi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ