Lösev
22.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

El Emeği Eserler Depremzedeler Yararına Açık Arttırmayla Satıldı

El Emeği Eserler Depremzedeler Yararına Açık Arttırmayla Satıldı
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda kursiyerler tarafından yapılan eserler, geliri depremzedelere bağışlanmak üzere açık artırmaya sunuldu.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programda Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi kursiyerleri, Bilecik  Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi kursiyerleri ile çocukların yaptıkları resim ve eserler, satışa sunuldu.

BAŞKAN VEKİLİ MELEK MIZRAK SUBAŞI: ‘’YARALARI SARMAK AMACIYLA BİR ARAYA GELDİK’’

Düzenlenen kadın dayanışması gecesinde konuşan Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, ‘’Depremzede vatandaşlarımıza destek olmak, yaralarımızı birlikte sarmak ve bu acı olayları biraz da olsa unutturabilmek için Kadın Kooperatifimizle birlikte anlamlı bir program yaptık. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler hepimizi derinden üzdü. Depremle birlikte binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, yüz binlercesi yaralandı ve depremde ailesini, yakınlarını, evlerini, işlerini ve birçok şeyini kaybetti. Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Ne yaparsak yapalım kaybettiklerimizi geri getiremeyeceğiz. Ancak geride kalan vatandaşlarımızı hayata entegre etmek, bir nebze de olsa acılarını hafifletebilmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

‘’KADINLARIN SARAMAYACAĞI YARA, GÜLÜMSETEMEYECEĞİ ACI YOKTUR’’

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününe de değinen Başkan Vekili Subaşı, ‘’Bu geceyi özellikle 8 Mart dünya Emekçi Kadınlar Gününde düzenlemek istedik. Biliyoruz ki kadınların iyileştiremeyeceği yara, gülümsetemeyeceği hiçbir acılı çocuk, dokunamayacağı hiçbir kalp yoktur. Bilecik Belediyesi olarak düzenlediğimiz bu gecede kurslarımızda eğitim gören vatandaşlarımızın günlerce emek vererek ürettikleri el emeği eserleri açık artırmayla satışa çıkarıyoruz. Toplanan bütün bağışlar deprem bölgesinde evlerini ve yakınlarını kaybederek şehrimize yerleşen depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Bu yardımları da toplumuzun en güçlü mimarları olan kadınlarla birlikte yaptığımız için buruk da olsa bir mutluluk yaşıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

BAŞKAN VEKİLİ SUBAŞI DEPREMZEDELER İÇİN BİR AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

Başkan Vekili Subaşı, gecede, çocuk kursiyerin yaptığı yağlı boya tablosunu açık artırmada bir aylık maaşı karşılığı aldı. Açık artırmada, yağlı boya ve kara kalem tablolarının yanı sıra Atatürk tablosu, el işi ve tabak üzerine işlenmiş figürlerin bulunduğu birçok eser satışa sunuldu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ