Lösev
14.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Dalakdere Yeniden Hayat Buldu

Dalakdere Yeniden Hayat Buldu
REKLAM ALANI

Yıllardır kötü koku nedeniyle bölge halkının şikayetlerine konu olan Dalakdere, Bilecik Belediyesinin altyapı ve kanalizasyon çalışmaları ile yeniden hayat buldu.

İstasyon bölgesinde bulunan Dalakdere, yıllarca pis suların karışması nedeniyle kötü kokuya neden oluyordu. Yıllar önce çeşitli ekolojik canlılığa da sahip olan Dalakdere, uzun bir zamandır ölü olarak akan bir dereydi. Bilecik Belediyesinin başlattığı altyapı ve kanalizasyon çalışmalarıyla pis sulardan arındırılan Dalakdere hem kötü kokusundan kurtuldu hem de ekolojik yaşama yeniden ev sahipliği yapmaya başladı.

Dalakdere’de balık gördüklerini söyleyen bölge sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı,” Altyapı çalışmalarımızın bitmesiyle birlikte Dalakderemiz artık kokmuyor. Sizlerin de bildiği gibi özellikle İstasyonda yaşayanlar bu derdi çok iyi bilir. Burada kokudan vatandaşlarımız camını, kapısını açamazdı. Çamaşırlarını asamazdı. Çocuklarını dışarıda oynatamazdı. Bu zorlu yaz sıcak günlerde ama artık bu yıl tabii ki alt yapı çalışmalarımız bitti. Buraya pis su girmiyor ve artık balıkları da görmeye başladık. Buradaki vatandaşlarımız keyifle bu saatlerde sıcak yaz günlerinde dışarıda rahatlıkla nefes alabiliyor. Tabii ki halkımıza yakışan buydu.” İfadelerini kullandı.

BAŞKAN V. SUBAŞI: 40 YIL ÖNCE GÖRÜLEN BALIKLAR YİNE DEREMİZDE GÖRÜLÜYOR

Açıklamalarına devam eden Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı;” Yaptığımız çalışmalarla ilgili İstasyonlularla da görüştük. İstasyon Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız yıllardır buranın önemsenmediğini ve onları kokuya, bakteriye hapsedildiğinden bahsettiler ama bu yıl tabii ki dediğim gibi memnuniyetlerini dile getirdiler. Burada yaşamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.  Dalakdere’ye verdiğimiz sözün mutluluğunu yaşıyoruz. Artık yaz akşamları da her zaman vatandaşlarımız burada rahatlıkla nefes alabilecekler. Kırk yıl önce görülen balıklar yine deremizde görünmeye başlandı bununda mutluluğunu yaşıyoruz.” cümlelerini kullandı.

Dalakdere’nin kötü kokusunun giderilmesi ve Dalakdere’de ekolojik yaşamın canlanmasından dolayı duydukları memnuniyeti belirten bölge sakinleri, Bilecik Belediyesi ve Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı’na teşekkürlerini iletti.

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ