Lösev
22.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

CHP’li Belediye Başkan Adayları Bilecik’e Damga Vuracak

CHP’li Belediye Başkan Adayları Bilecik’e Damga Vuracak
REKLAM ALANI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı, İl Başkanı Ali Özdemir ve ilçe belediye başkan adayları CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Ankara’da bir araya geldi.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı, Genel Başkanı Özgür Özel tarafından parti genel merkezinde ağırlandı.

CHP Grup Toplantısına katılan CHP’nin Bilecik merkez, ilçe ve belde belediye başkan adayları ardından Genel Başkanı Özgür Özel’i makamında ziyaret ederek bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Bilecik’in CHP’li belediye başkan adayları birlik ve beraberlik mesajı verirken, Bilecik merkez başta olmak üzere belediyelerin kazanılması konusunda iddialı konuştu.

“MELEK BAŞKANI BİLECİKLİLERE EMNAET EDİYORUM”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’li Belediye Başkan adaylarının Bilecik’e damga vuracağını vurgulayarak; “Değerli Bilecikliler, bugün Bilecik’ten konuklarımız var. Baba evi dediğimiz Atatürk’ün bize emanet ettiği partimizi Bilecik’te emanet ettiğimiz İl Başkanımız burada, değerli Milletvekilimiz Yaşar Tüzün burada ve ilçelerimizin ve Bilecik Merkez’in Belediye Başkan Adayları burada. Ben bütün adaylarımızı Bilecik’e emanet ediyorum. Özellikle Bilecik Merkez’de de büyük bir haksızlığa uğradık. Bilecikliler bir karar verdi, Bilecik’i Cumhuriyet Halk Partisi yönetiyordu. Yaşanan birtakım aksilikler ve bir bambaşka sürecin sonunda maalesef Bilecik’te Belediye Başkanlığı koltuğu Melek Başkanımızın elinden alındı. Elbette siyasette bunlar olabilir, pazarlıklar yapılabilir, sözler verilebilir, taraf değiştirmeler olabilir. Eskiden birlikte olduğunuz, birlikte kazandığınız, size makam mevki sağlamış olanlara bunu yapmış olabilirsiniz. Ama bu siyasette küçük bir noktadır, bir virgüldür. O gün gelir geçer. Esas kararı, esas patron verir. Esas patron; Bilecik halkının kendisidir. Ve 31 Mart Pazar günü Bilecikliler, Bilecik’in kaderini belirleyecekler. Bilecik’in kaderini bir partinin Genel Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri belirleyemez. O partinin üyeleri belirler. O üyeler vicdan sahibidir ve neyin ne olduğunu bilmektedirler. Melek Başkan’ın uğradığı mağduriyetin giderileceğine yürekten inanıyorum. Onu Bileciklilere emanet ediyorum. Her birisi birbirinden genç, çalışkan, dinamik kadrolarıyla birlikte bütün İlçe Belediye Başkanlarımızı da Bilecik’e emanet ediyorum. 31 Mart’ta Bilecik’e mutlaka ve mutlaka halkçı belediyeciliğin hâkim olacağı ve halkın kararının sandığa damga vuracağı bir gün olacağına inanıyorum. Bütün Türkiye Bilecik’in kararına bakacak. Size güveniyoruz, size inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ziyaretlerde Osmaneli Belediye Başkan Adayı İsmail Er, Gölpazarı Belediye Başkan Adayı Erkan Erdem, Söğüt Belediye Başkan Adayı Yusuf Sert, Yenipazar Belediye Başkan Adayı Gökhan Özcan ve Dodurga Belediye Başkan Adayı Özkan Genel’de bulundu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ