Lösev
14.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Bilecikli Çocuklardan Atatürk’e Mektup

Bilecikli Çocuklardan Atatürk’e Mektup
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü dolayısıyla hazırlanan program kapsamında bir araya gelen çocuklar, Anıtkabir’e göndermek üzere Atatürk’e mektup yazdı.

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi’nde gerçekleştirilen programa katılan Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, çocuklarla birlikte Ata’ya mektup yazdı, daha sonra PTT şubesine giderek, mektupları gönderdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan özlemlerini kelimelere döken çocuklar daha sonra yazdıkları mektupları okudular. Çocukların yazdığı ifadeleri büyük bir beğeniyle dinleyen Başkan V. Subaşı ve öğretmenleri çocukları alkışlayarak, onları tebrik etti.

BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI: ‘’ATATÜRK HEPİMİZİN EN BÜYÜK DEĞERİDİR’’

Çocuklara hitaben kısa bir açıklama yapan Başkan Vekili Subaşı, ‘’Sevgili çocuklar, Mustafa Kemal Atatürk hepimizin en büyük değeri. Hepinizin Atatürk’ü çok sevdiğini biliyorum. Çünkü Atatürk’ün biz kadınlar ve siz çocuklara çok büyük armağanları olmuştur. Örneğin biz kadınlara seçme ve seçilme hakkını vermeseydi ben şu an belediye başkanı olamazdım. Sizler de bu sıralarda özgür ve rahat yaşayamazdınız. Üstelik biz kadınlara seçme ve seçilme hakkını verirken bu haklar çoğu ülkede yoktu. Hep birlikte onun devrim ve ilkelerine sahip çıkmalıyız’’ ifadelerini kullandı.

Daha sonra PTT şubesinde sıraya giren öğrenciler, yazdıkları mektupları Anıtkabir’e ulaştırılması amacıyla görevlilere teslim etti. Başkan Vekili Subaşı’nın çocuklara Nutuk kitabı hediye ettiği program, Başkan V. Subaşı ve çocukların hatıra fotoğrafları çektirmesiyle son buldu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ