Lösev
22.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Gerçekleşti

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Gerçekleşti
REKLAM ALANI

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri tamamlandı. Geçtiğimiz hafta yapılan Meclis ve Meslek Komiteleri seçimlerinin tamamlanmasının ardından göreve gelen 28 kişilik Meclis Üyeleri kendi aralarında seçime giderek Odanın yeni dönem Başkan ve Meclis Divanını belirledi.
Yapılan Yönetim Kurulu Başkanı seçiminin yanı sıra Yönetim Kurulu ile TOBB Genel Kurul Delegesi, Disiplin Kurulu seçimleri de gerçekleştirildi.
Yönetim Kurulu Seçimi neticesinde Mehmet Ergün, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasının yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildi,  Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Yüksel Gökçedağ, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ercan Öztürk, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Özçelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri Abdülselam Ağdağ, Adem Akman, Cemil İnce olarak belirlendi.
Yapılan Meclis Divanı Seçimi neticesinde Şermin Kahraman yeni Meclis Başkanı oldu. Bu sonuçla birlikte Kahraman, Bilecik TSO’nun ilk kadın Meclis Başkanı oldu. Meclis Divanı ise; Meclis Başkan Yrd. Ekrem Erkut, Meclis Başkan Yrd. Ahmet Altaş ve Meclis Katip Üyesi Berat Emre Öztürk olarak belirlendi.
2022 – 2026 dönemi Meclis Üyeleri ise; Aydın Avcı, Aytaç Tunga, Bahattin Baran, Belkiya Altıntop, Cafer Elmas, Ercan Düzgün, Ersel Emiroğlu, Ertan Onur, Fatih Umutlu, Hakkı Aynur, Hanifi Çelik, İlhan Karaçayır, Mustafa Çakmak, Necati Uysal, Sabri Çobanoğlu, Şükrü Keskin ve Talat Sarı oldu. TOBB Genel Kurulu Delege seçimlerinde Yüksel Gökçedağ Genel Kurul Delegesi Asil Üyesi olarak seçildi. Disiplin Kurulu Üyeleri seçimleri ise Recep Fidan, İbrahim Sak, Sadık Erol , Zeki Şahan, Kadir Çolak ve Harun Öztürk Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilen isimler oldu.
Seçimin sonuçlanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Mehmet Ergün, “Bilecik için çalışacağız” dedi. Sandıktan çıkan sonuçlarla birlikte kazanan ya da kaybedenin olmadığını vurgulayan Ergün, konuşmasında, “Seçimlerimizi hayırlısıyla tamamladık. Birlik ve beraberlik içinde inşallah burada 4 yıl görev yapacağız. Kazanan Bilecik olmuştur. Bundan sonra da kazanan Bilecik olacaktır. İlimizin bütün temsilcileriyle birlikte Bilecik için ne yapabiliriz bunun mücadelesini vereceğiz. Burada kıymetli Meclis Başkanımıza da çok önemli görevler düşüyor. İnşallah bu 4 yılda beraber olacağız. Bütün seçmenlerimize, Meclis Üyelerimize verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
Birlik ve beraberlik mesajı veren yeni Meclis Başkanı Şermin Kahraman ise burada yaptığı konuşmasında “Burada benim tek amacım bir kadının Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde bulunmasıydı. İlk amacıma ulaştım. Bundan sonraki etapta da Bilecik için hep birlikte çalışacağız. Kazanan veya kaybeden diye bir şey yok. El ele vererek en iyi şekilde Bilecik Ticaretinin ve Sanayisinin çıtasını yükseltmek için birlikte çalışacağız” dedi.
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ