Lösev
14.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Bilecik Belediyesi’nde Yüzde Yüz Zam Sevinci

Bilecik Belediyesi’nde Yüzde Yüz Zam Sevinci
REKLAM ALANI

Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Belediye Başkanlığındaki birçok statüde çalışan işçilere yönelik yapılan zam kararlarını açıkladı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Kaya,  kadrolu işçiler ve şirket bünyesinde faaliyet gösteren çalışanlara yüzde yüz zam yapıldığı bilgisini verdi.

Başkan Sadık Kaya  söz konusu düzenleme kapsamında ayrıca Kayı AŞ ve Kadrolu İşçilere %100, İşçi yevmiyelerine %100, yemek ücretlerine %300, şehit ve gazi yakını işçilerine yüzde yüze ek olarak %10 zam, sözleşmeli ve kadrolu memurların Sosyal Denge Tazminatı oranının %120’ye çıkartıldığı bilgisini paylaştı.

Gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Gürses, Ahmet Özbek, Cabir Sağlam, Özgür Algın ve Güven Çeker yanı sıra Türk Yerel Hizmet Sen Başkan Yardımcısı  Cavit Yıldırım, Türk Yerel Hizmet Sen İl Temsilcisi Cemal Temel, Türk Yerel Hizmet Sen İşyeri Temsilcisi Bahadır Fakuç, Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Kemal Kazak, Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Cengiz Alpkaya Belediye İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Fatih Adıgüzel Belediye İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Erkan Aydın, Belediye İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Emre Akkoç katıldı.

BAŞKAN MUSTAFA SADIK KAYA:‘’AMACIMIZ ÇALIŞANLARIMIZIN ENFLASYON KARŞISINDA DAHA GÜÇLÜ DURMALARINI SAĞLAMAKTIR’’

Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya programda yaptığı konuşmada amaçlarının çalışanların enflasyon karşısında daha güçlü durmalarını sağlamak olduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘’İşçi çıkaran, sendika başkanıyla dahi sizlerin sorunlarınızı görüşmeyen yönetimden, ‘biz’ diyen ve sizlerden biri olan yönetimle çalışmaya hazır mısınız? Bugün Belediye bünyesindeki şirketimiz ve kadrolu çalışan işçilerimize yüzde yüz zam, sosyal yardım yüzde 300 zammını duyurmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu zamla birlikte şehit ve gazi yakınlarımıza yüzde 10 daha fazla zam yaparak onların öz verişli duruşlarına katkı sağlamak istiyoruz. Enflasyon karşısında hiçbir arkadaşımızın ezilmemesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca sözleşmeli ve kadrolu memur arkadaşlarımızın sosyal denge tazminatlarını en üst tavandan yani yüzde 20’ye çıkararak, enflasyon karşısında daha güçlü durmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Almış olduğumuz bu zam kararları sizlere ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum’’ İfadelerini kullandı.

BELEDİYE İŞ SENDİKASI ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI KAZAK: ‘’BAŞKANIMIZ VE BAŞKAN YARDIMCILARIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM’’

Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Kemal Kazak ise yapılan zam oranları dolayısıyla Başkan Mustafa Sadık Kaya ve başkan yardımcılarına teşekkür ederek, ‘’Bildiğiniz üzere yaptığımız toplu iş sözleşmelerinde enflasyondan kaynaklı hep bir erime oldu. Başkanımız da göreve geldiği andan itibaren bu görüşmeleri yaptığımızda bu serzenişimize kulak verdi ve büyük bir çalışma başlattı. Bütün başkan yardımcısı arkadaşlarımızla birlikte bunu yaptı. Biz ki, kim emekten ve emekçiden yanaysa kim emekçiye saygı duyuyorsa her zaman için baş tacıdır. Bundan dolayı Başkanımız ve başkan yardımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Almış olduğumuz kararların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Türkiye Hizmet Sen Eskişehir, Sakarya, Bilecik Şube Başkan Yardımcısı Cavit Yıldırım da yapılan düzenlemeden duyduğu memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya’ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Sadık Kaya ve Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Kemal Kazak arasında hazırlanan protokol imzalandı.

Program Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, başkan yardımcıları, sendika temsilcileri ve çalışanların hatıra fotoğrafları çektirmesiyle sona erdi.

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ