28.02.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Bilecik Belediyesi Tarıma ve Çiftçiye Desteğini Sürdürüyor

Bilecik Belediyesi Tarıma ve Çiftçiye Desteğini Sürdürüyor
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi tarım ve çiftçiye verdiği destek ile tarımsal üretime can suyu olmaya devam ederken çiftçiden de tam not almayı sürdürüyor.

Bilecik Belediyesi tarımsal üretime destek olmak adına hem merkez hem de merkeze bağlı köylerde tohum ve fide dağıtımlarını geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleştirmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi destekleriyle yürütülen projede çiftçilere yaklaşık 180 Bin fide ve tohum dağıtılmıştı. Dağıtılan fide ve tohumların hasadına bizzat katılan Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, mahsulleri topraktan bizzat kendi elleriyle topladı. Deresakarı köyünde yapılan hasatta domates, patlıcan ve biber mahsulleri toplandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı; “İlkbaharda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle dağıttığımız 180 bin fidemizin hasadını milletimizin efendisi köylü çiftçilerimizle yaptık. Ülkemizi tarımsal anlamda hak ettiği yere ulaştırana kadar çiftçiye desteğimiz her alanda devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Yapılan fide desteğinin oldukça faydalı olduğunu belirten çiftçi ve köylüler Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı ve Bilecik Belediyesine teşekkürlerini iletti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ