Lösev
22.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Bilecik Belediye Başkanlığı İçin İki Kadın Aday Öne Çıkıyor

Bilecik Belediye Başkanlığı İçin İki Kadın Aday Öne Çıkıyor
REKLAM ALANI

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri için siyasi partilerin aday belirleme süreci devam ederken Bilecik Belediye Başkan Adaylığı için iki kadın adayın seçimlerde aday olarak karşı karşıya gelebileceği konuşuluyor.

Mevcut Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaparken AK Parti’de ise 2014 – 2019 yıllarında Belediye Meclis Üyesi olan ve Kızılay Bilecik Şube Başkanlığını yapan Sevcan Uzun Yıldız aday adaylığı başvurusunda bulundu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nde Semih Şahin ve AK Parti’de Nihat Can Belediye Başkan Adayı olurken seçimi Semih Şahin kazanmıştı. 2022 yılı Ocak ayında Bilecik Belediyesi’ne düzenlenen rüşvet operasyonu sonucunda görevden uzaklaştırılan Semih Şahin’in yerine meclis üyeleri tarafından yapılan seçimle Muharrem Tüfekçioğlu Belediye Başkanı olarak seçilirken 2022 Nisan ayında daha önce yargılandığı bir davadan cezası onanan ve hapis cezası alan Muharrem Tüfekçioğlu’da Belediye Başkanlığı görevinden düşmüştü. 2022 yılı Nisan ayında meclis üyeleri arasında tekrar yapılan seçim sonucunda ise Melek Mızrak Subaşı üçüncü Belediye Başkanı olarak seçilmişti.

AK Parti Bilecik Belediye Başkan Aday Adayı olan Sevcan Uzun Yıldız ise 2014 – 2019 yıllarında Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaparken, AK Parti İl Yönetimlerinde farklı görevlerde bulundu. Kızılay Bilecik Şube Başkanı olarakta görev yapan Sevcan Uzun Yıldız sosyal projelerle ve yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çekiyor. Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptığı dönemde edindiği tecrübesi ve Bilecik için hazırladığı projeleri ile Belediye Başkanlığı için kararlı ve hazır olan Sevcan Uzun Yıldız’ın ismi adaylık için de ön plana çıkıyor.

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ