Lösev
22.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Ata Tohumları Çiftçilere Dağıtıldı

Ata Tohumları Çiftçilere Dağıtıldı
REKLAM ALANI

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi’ne ait tarlalarda ekimi yapılan ata tohumu buğdaylarını çiftçilere dağıttı.

Geçtiğimiz yıl itibariyle Bilecik Belediyesi’ne ait topraklarda yetiştirilen karakılçık buğdayının tohumu, çoğaltılmak üzere çiftçilere dağıtıldı.
Bilecik Belediye bahçesinde çiftçilerle bir araya gelen Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, tarla sahiplerine ata tohumu buğdayları teslim etti.

BAŞKAN VEKİLİ SUBAŞI: ‘’AMACIMIZ ÇİFTÇİLERİMİZLE BİRLİKTE ATA TOHUMLARINI ÇOĞALTMAKTIR’’

Gerçekleştirilen çalışma hakkında bilgi veren Başkan Vekili Subaşı, ‘’Geçtiğimiz yıl, belediyemiz çalışanları ve araçlarıyla belediyemize ait toprakları tarıma kazandırdık. Kimi alanlarda karakılçık buğdayı ektik kimi alanlarda ise bal kabağı ektik. Aynı şekilde orta refüjlerimizi de ektiğimiz lavantalarla süsledik. Bugün ise hasadını tamamladığımız ata tohumu karakılçık buğdayını çiftçilerimize teslim ettik. Amacımız çiftçilere ufak da olsa katkı sunmanın yanı sıra çok değer verdiğimiz ata tohumunun çoğaltılmasıdır. Bu açıdan anlamlı ve güzel bir çalışmayı gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Tüm çiftçilerimize güzel ve bereketli hasat dönemi diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Çiftçiler de uygulamadan duydukları memnuniyeti belirterek, Başkan Vekili Subaşı’na teşekkür etti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ