Lösev
13.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Kuruluyor

Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Kuruluyor
REKLAM ALANI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde hizmet verecek olan Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulmasına yönelik yönetmelik 2 Ocak 2023 Pazartesi tarihli ve 32061 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili fakülte, enstitü ve yüksekokulların lisans, lisansüstü, doktora ve uzmanlık öğrencilerine uygulamalı eğitim ve öğretim imkânlarını sağlayacak olan Merkez ayrıca Diş hekimi ve uzman diş hekimi yetiştirilmesine katkı sağlayacak.

Eğitim ve Sağlık Şehri Olarak Anılacağız

Çağın gereklilikleri doğrultusunda ihtiyaç ve beklentilere uygun, hasta haklarına saygılı, kaliteli ve modern bir teşhis ve tedavi hizmeti sunacak olan Merkez hakkında bir değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir,  Uygulama ve Araştırma Merkezinin tıbbi araştırma ve uygulamaların en üst düzeyde gerçekleşmesi için bilimsel araştırma koşullarını hazırlayacağını; çağdaş hastane işletme yönetimi ilkeleri doğrultusunda faaliyette bulunacağını ve ulaşılabilir kaliteli sağlık hizmeti sunacağını belirtti.

Rektör Beydemir, “İlimizin sağlık ve eğitim şehri olarak anılması hedefimize bir adım daha yaklaşmış olmaktan dolayı mutluyuz. Diş Hekimliği Fakültemiz, üniversitemiz ve ilimiz için hayli önemli olan Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezimiz öncelikle akademik çalışmalar ve akabinde toplumun ağız, diş ve çene sağlığının sağlanmasında aktif ve etkin rol oynayacaktır. Tıp Fakültemizin kuruluş aşamasında olduğu gibi Diş Hekimliği Fakültemizde de gerek kamu kuruluşları gerekse de ilimizdeki iş insanları ile çeşitli iş birlikleri yapacak ve ümit ediyorum ki en kısa sürede bu merkezimizi de faal hale getireceğiz. Kuracağımız Araştırma ve Uygulama Merkezinin Diş Hekimliği Fakültemize, üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ