Lösev
22.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı
REKLAM ALANI

Bilecik’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın  kutlamaları saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir’in Çelenk Sunma töreni ile başladı. Törene Bilecik Vali Vekili Akgün Corav, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı ile İl Protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından Atatürk Spor Salonundaki kutlamalar için İl  Protokolü ve sporcularla Atatürk’ü Anma ve Gençlik yürüyüşü gerçekleştirildi.

Atatürk Spor Salonu’nda devam eden kutlamalara Bilecik Vali Vekili Akgün Corav, Bilecik Milletvekilleri Halil Eldemir ve Yaşar Tüzün, Jandarma Eğitim Komutanı Tuğg. Uğur Ertekin, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, İl Protokolü, sporcular, gençler ve çok sayıda izleyici katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir’in konuşması ile devam etti.

İl Gençlik ve Spor Müdürü Özdemir : “Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadelemiz, tarihimizde önemli dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs, milletimizin, tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır.” dedi.

Konuşmasının devamında gençlere seslenen İl Müdürü Özdemir cumhuriyetin koruyucusunun gençler olacağını belirtti:

Sevgili Gençler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ayrıca, en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i, Türk gençliğine emanet ederek gençlere duyduğu sonsuz güveni dile getirmiştir. Bu bilince sahip gençlerimiz bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emaneti olan Cumhuriyet’e sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedeflere ulaşılması adına üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Birlik ve beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış gençlerimiz, ülkemizi en iyi bir şekilde geleceğe taşıyacaktır.

Milli mücadeledeki inancın, birlik ve beraberliğin her zaman örnek alınarak, aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bunun bozulmasına da başta Türk Gençliği olmak üzere milletimiz fırsat vermeyecektir” dedi.

Konuşmasının sonunda Milli Mücadele kahramanlarını anan İl Müdürü Özdemir tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Program Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir’in konuşmasının ardından günün anlam ve belirten şiirlerin okunmasıyla devam etti. İl Müdürlüğü Halk Oyunları branşında eğitim alan sporcuların gösterisi salonda coşku ile karşılandı. Konserle devam eden programın, Gençlik Merkezi eğitmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu gitar ve bağlama dinletisi büyük beğeni topladı. Spor gösterileriyle devam eden program sırasıyla taekwondo, cimnastik, halter, kick boks ve karate branşında milli olan sporcuların gösterileri ayakta alkışlandı.

Program çeşitli branşlarda dereceye giren sporculara ödül takdim edilmesinin ve Bilecik Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan eğitim standlarının tanıtılmasının ardından son buldu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ