Lösev
22.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

YHT Osmaneli’nde Duracak

YHT Osmaneli’nde Duracak
REKLAM ALANI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 2024 yılı aralık ayı sonunda hizmete girecek Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Bandırma-Balıkesir YHT hattıyla ilgili twitter hesabından açıklamalarda bulundu ve Osmaneli ilçesinde yapılacak durağında içinde olduğu 10 istasyonu gösteren haritayı paylaştı.
Bakan İsmailoğlu 2022 yılı içinde Bilecik ve Osmaneli ziyaretlerinde ifade ettiği gibi Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Bandırma-Balıkesir YHT hattının İstanbul-Ankara YHT bağlantı noktası olan Osmaneli İlçesinde istasyon T4 tüneli sonrası Belenalan yol ayırımından önce yapılacağı belirtildi.
Osmaneli Belediyesi tarafından YHT istasyonunu da içine alacak şekilde Cp sonrası alanın yoldan dağa doğru olan kısmı konut alanı olarak imara açılacak.
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin yaptığı açıklamada, YHT Projesi ve Osmaneli durağı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ,Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, Milletvekili Selim Yağcı’ya, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım’a, projeyi yürüten yöneticilere ve her konuda ilçeye destek olan Bilecik Valisi Dr.Kemal Kızılkaya’ya teşekkür etti.
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ