Lösev
22.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Vali Kızılkaya:”Minik Kalplere Hem Farkındalık Hem Vatan Sevgisini Aşıladık”

Vali Kızılkaya:”Minik Kalplere Hem Farkındalık Hem Vatan Sevgisini Aşıladık”
REKLAM ALANI

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Atatürk İlkokulu öğrencileriyle birlikte Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu uygulaması kapsamında, Atatürk İlköğretim Okulu önünde düzenlenen etkinliğe katılarak yaya geçidini kırmızıya boyadı.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen programda katılımcılar ellerinde Türk Bayraklarıyla yaya önceliğine dikkat çekti.

Trafikte yaya önceliği için kırmızı çizgilerini çektiklerini belirten Vali Kızılkaya; “Bugün ellerimizde Ay Yıldızlı bayraklarla birlikte yaya geçitlerini minik öğrencilerimizle birlikte boyayarak minik kalplere hem farkındalık hem de vatan sevgisini aşıladık. Okulumuzun önündeki ve şehirlerimizdeki yaya geçitleri önünde bir farkındalık çalışması yürütüyoruz. Buradan bütün sürücülerimize, hemşehrilerimize şunu ifade etmek istiyorum ki yaya geçitlerinde önceliğin yayalar olduğunun farkında olalım ve buna göre trafik kurallarına uyalım.” Diyerek bütün sürücülere kazasız ve güvenli sürüşler diledi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ