Lösev
13.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Vali Kızılkaya: ”Türk Genci Hiçbir Zaman 19 Mayıs’ı Unutmamalıdır”

Vali Kızılkaya: ”Türk Genci Hiçbir Zaman 19 Mayıs’ı Unutmamalıdır”
REKLAM ALANI

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı yayımladı.

Vali Kızılkaya mesajında;

”Türk milletinin yeniden şahlanışının miladı olan 19 Mayıs 1919’un 104. yıl dönümü heyecanını ve coşkusunu hep birlikte paylaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri ve milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919, Türk milletinin özgürlük meşalesinin yakıldığı gündür.

Kurtuluş Savaşı’ndan cumhuriyete uzanan bu kahramanlık destanı, sadece yüce milletimizin değil bütün mazlum ve mağdur milletlerin mücadele azimlerinin ateşlendiği bir gün olarak tarihte yerini almıştır.
Her yanı kahramanlık destanlarıyla dolu bu eşsiz mücadelede, aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları ve büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bu milletin geleceği olan gençlerine emanet edilmiştir.

Gençler, sizler ülkemizin en değerli varlıkları, geleceğin umutlarısınız. Hedeflediğimiz büyük ve güçlü Türkiye yolunda, Türk genci hiçbir zaman 19 Mayıs’ı unutmamalıdır.

Bugün sahip olduğumuz imkanlarla eğitimden, teknolojiye, sanattan, spora her alanda gençlerimize pek çok olanakları sunarak kendilerini en iyi şekilde yetiştirmelerine destek oluyoruz. Ülkemizi tüm dünyada başarılı bir şekilde temsil etmeleri için daima gençlerimizi yanındayız.

Bu günü gençlerimize ve milletimize bayram kılan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal mücadelemizin kahraman şehitlerini ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız Kutlu Olsun.”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ