Lösev
13.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Tutuklu ve Hükümlüler İçin ”Kitap İyileştirir” Etkinliği Düzenlendi

Tutuklu ve Hükümlüler İçin ”Kitap İyileştirir” Etkinliği Düzenlendi
REKLAM ALANI

Bilecik’te ceza infaz kurumunda bulunan tutuklu ve hükümlüler için ”Kitap iyileştirir” kampanyası etkinliği düzenlendi. Ceza İnfaz Kurumu kütüphanelerini geliştirmek ve hükümlülerin rehabilitasyonlarına katkı sağlamak amacıyla başlatılan ”Kitap iyileştirir” kampanyası  Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.

Programa Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cenk Karakurt ile Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş ve Bilecik’de ki kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Cumhuriyet Başsavcısı Olgun, ceza ve adalet sisteminin, hükümlünün cezasını çekmesi, toplumdan soyutlanıp hapsedilmesinin yanında üretken ve topluma faydalı insan yetiştirme, iyileştirme amacı üzerine kurulduğunu söyledi. Cezaevi kütüphanelerinin zenginleştirilmesinin hükümlülerin okumaya teşvik edilmelerinin rehabilitasyon süreçlerine önemli katkı yapacağını ifade eden Olgun, ”Bu kapsamda ceza infaz kurumundan ayrılan tutuklu ve hükümlülerin kuruma ilk geldikleri ana göre bedenen ve ruhen daha olumlu değerler ve erdemler ile topluma dönmeleri bizlerin en büyük önceliğidir. Cezaların infaz edilmesi aşamasında hükümlülerin yeniden topluma kazandırılması, rehabilitasyonlarının sağlanması amacıyla başta eğitim ve rehberlik faaliyetlerinin yanında iş gücü faaliyetlerinin ve meslek edindirmeye yönelik faaliyetlerin son derece önemli olduğunu biliyoruz. Kapalı ceza infaz kurumumuza bugün itibariyle 100 hükümlümüz açık lise, 12 hükümlümüz açık üniversite, 24 hükümlümüz ise açık ilköğretim programlarına devam etmektedir. Bu sayı cezaevi mevcudunun yaklaşık üçte birine tekabül etmektedir.” İfadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ