Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi
REKLAM ALANI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri üniversite de ilk defa düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giyerek hekimlik mesleğine ilk adımlarını attı.

Düzenlenen törene Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’nın yanı sıra il protokolü, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
2022-2023 Eğitim Döneminde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde eğitime başlayacak toplam 45 hekim adayı öğrencinin beyaz önlük giydiği törende konuşan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Tıp Fakültesinin kuruluşu ve gelişimi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Rektör Prof.Dr. Beydemir, “Bilindiği gibi Tıp Fakültemiz 2020 yılında kurulmuş, büyük bir özveriyle yapılan çalışmalar sonucunda 2021 yılında ilk öğrencilerimizi kabul etmişti. Aradan geçen 2 yıl gibi kısa bir sürede kendi bünyesinde eğitime başlaycak aşamaya getirdiğimiz Tıp Fakültesi inanıyorum ki üniversitemize ve ilimize pozitif katkılar sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Rektör Beydemir, beyaz önlüklerini giyerek hekimlik mesleğine ilk adımlarını atan öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Yalnızca kendi kariyeriniz için değil, ülkemizin sağlıklı nesillerinin var olması için de hekim olacaksınız. Mesleğinizi icra ederken vicdan ve merhamet olgusundan, empati yapmaktan, milli ve manevi duygularınızla hareket etmekten asla taviz vermemelisiniz. İnsanlara bir nefes sıhhat verecek olan sizlerin donanımı, bilgisi, eğitimi ve yardımseverliği olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ