Lösev
22.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Şeyh Edebali Türbesi ve Çevresi Projelerle Değişiyor

Şeyh Edebali Türbesi ve Çevresi Projelerle Değişiyor
REKLAM ALANI

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Şeyh Edebali türbesine giden yoldaki çalışmaları inceleyerek, son durum hakkında bilgiler aldı.

Başkan Yardımcısı Melih Tüfekçi ve birim müdürlerinin olduğu incelemelerde Başkan Vekili Subaşı, çalışmanın beraberinde birçok önemli projeyi getirdiğini belirterek, müjdeli haberler verdi, mahalle sakinlerinin talep ve görüşlerini aldı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, yürütülen çalışmalarda sadece yola parke taşı döşeme çalışması yapmadıklarının altını çizerek, şunları söyledi:

‘’Ekip arkadaşlarımız ve birim müdürlerimizle şu an Şeyh Edebali türbesi yolundaki çalışmalarımızı inceliyoruz. Burada aslında sadece yolun taş döşeme çalışması yapılmıyor. Burada dört veya beş başlıkta farklı çalışmaları birlikte yapmış oluyoruz. Yolun altyapısı, enerji nakil hatları ile internet hattının yerin altına alınması, metruk binaların yıkılması, kaldırımların yapılması, yol kenarında cep park alanlarının oluşması, dinlenme noktalarının yapılması gibi birçok projeyi barındırıyor.’’ dedi.

Çalışmalar kapsamında metruk binaların da yıkıldığını hatırlatan Başkan Vekili Subaşı, ‘’Çalışmanın en güzel ve önemli kısımlarından birisi yol boyunda olan ve kötü görüntüye neden olan, halkımızın ve çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atan metruk binaların yıkılması çalışması oldu. Bu çalışmalarla şehrimizi ve parklarımızı kötü alışkanlıkların yeri değil onların en güvenli ve en güzel şekilde vakit geçirebileceği alanlar haline dönüştürmüş olacağız.’’ dedi.

Daha önce yapılan çalışmalarda kaldırımın olmadığına dikkat çeken Subaşı, ‘’Bir diğer nokta maalesef burada daha önceki çalışmalarda bir kaldırım düşünülmemiş. Bizler yollarımızı hem genişletmiş oluyoruz hem de bir kaldırıma kavuşturmuş oluyoruz. Çalışmayı yaparken internet kabloları, elektrik kabloları gibi altyapı kısımlarını da yerin altına almış oluyoruz. Mazgallarımızı düzenleyeceğiz. Çünkü buradaki ufak tefek mazgalların bizlere hizmet etmediğini gördük.’’ İfadelerini kullandı.

Açıklamasında ‘’Burada ayrıca yol kenarlarında cep alanları oluşturacağız.’’ İfadelerini kullanan Subaşı, ‘’Belki de sadece  tur otobüslerinin park edilebileceği alanlar oluşturacağız. Böylelikle Şeyh Edebali türbesinin güzel çevresini otobüslerle doldurmamış olacağız. Vatandaşlarımıza da böylece güzel bir imkan sunmuş olacağız.’’ dedi.

Konuşmasında ‘’Güzel ve küçük bir detay daha vermek istiyorum’’’ cümlesini kullanan Başkan V. Subaşı, ‘’İncelemelerimiz sırasında öğrendik. Metruk halde olan ve güvenliği de tehlikeye sokacak birçok durumu barındıran bir alan tespit ettik. Burada da güzel bir kafeterya dinlenme alanı planımızı not ettik.’’

Başkan Vekili Subaşı konuşmasında ayrıca ‘’Buradaki çalışmaların geç kaldığı ile ilgili belediyenin çalışmadığı, Şeyh Edebali’ye önem verilmediği şeklinde söylentiler aldık. Bunları çok üzülerek takip etmek durumunda kaldık. Tam aksine bizler Şeyh Edebali’yi çok önemsiyoruz. Çünkü burası bizim Bilecik’imizin göz nuru, kalbi ve turistik noktası.  Önümüzdeki bahara çok güzel bir yol, çok güzel park alanlarına kavuşacağız ve Şeyh Edebali Türbesi ve çevresini hem Bileciklilere hem de gelen misafirlerimize en güzel şekilde hazırlamış olacağız’’ dedi

Konuşmasının sonunda ‘’ Vatandaşlarımız rahat olsunlar. En güzel bir projeyi onların hizmetine sunacağız. Vatandaşlarımıza şunu duyurmak istiyorum. Daha önce de ifade ettiğim gibi burada sadece bir taş döşeme yol çalışması yapmıyoruz. Biz burada yüzeysel bir çalışma değil iki kaldırım taşını koyma şeklinde değil, çok kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Herkese hizmete edebilecek bir çalışma olacak. Türbeye ve oradaki güzel noktalara nasıl rahat ulaştırabiliriz şeklindeki düşüncemizin bir çalışması olacak. Çok güzel sonuçlar elde edeceğiz.’’ dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ