Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Senfoni Orkestrası Bileciklilere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

Senfoni Orkestrası Bileciklilere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde Bilecikliler ile buluştu.

Özel gün ve bayram kutlamaları ile adından söz ettiren Bilecik Belediyesi, etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı onuruna düzenlenen Cumhuriyet Özel Konserinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sahne aldı. Bilecik halkının ilgi gösterdiği bu anlamlı gecede orkestra üyeleri birbirinden güzel eserleri Bilecik halkı ile buluşturdu. Geceye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukcu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve il protokolü  katıldı.

Bu güzel dinleti için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ve ilgilerinden dolayı Bilecik halkına teşekkür eden Başkan Vekili Subaşı, “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Sözlerime Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı sözleriyle başlamak istedim. Bu geceyi bizlere yaşatan müthiş orkestramıza teşekkür ediyorum. Bu güzel notaları kalbimize nakşettiler bu gece ve zevkle dinledik. Daha önce de söylediğim gibi halkımızın bu anlamlı etkinliklere gösterdiği ilgi bizleri çok mutlu ediyor. Ayrıca bu güzel günde bizlere sağladıkları destek için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne, değerli sanatçılara ve salonu dolduran vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! Konuşmamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz sözleriyle sonlandırmak istiyorum. Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!” ifadelerini kullandı.

Geceye katılan vatandaşlar etkinlikten duydukları memnuniyeti belirterek Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı ve Bilecik Belediyesine teşekkürlerini iletti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ