Lösev
12.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Osmaneli’nde Araştırma ve Uygulama Merkezinin Temeli Atıldı

Osmaneli’nde Araştırma ve Uygulama Merkezinin Temeli Atıldı
REKLAM ALANI

Osmaneli Belediyesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ortaklığında ile iş insanı Doğan Zaimoğlu destekleriyle Osmaneli’nde yapılacak olan Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene Bilecik Valisi Dr Kemal Kızılkaya, AK Parti Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şükrü Beydemir, Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal,  Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Siyasi Parti temsilcileri, İlçe Protokolü ve vatandaşlar katıldı. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in hoşgeldiniz konuşması sonrası,Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir,Milletvekili Selim Yağcı,Bilecik Valisi Dr Kemal Kızılkaya yaptıkları konuşmalarla projeye verdikleri önemi ifade etti.

Törenin ardından Vali Dr. Kemal Kızılkaya, Milletvekili Selim Yağcı, Kaymakam Yüksel Ünal, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şükrü Beydemir, Belediye Başkanı Münür Şahin, İl ve İlçe protokolün katılımları ile İlçede bulunan BEBKA destekli Osmaneli Belediyesi Modern Fide Yetiştiricilik Serası, Osmaneli Belediyesi Hayvan Barınağı ve Hayvan Hastanesi ve yapımı devam eden Osmaneli Belediyesi Çocuk Akademisini ziyaret ederek yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı ve incelemelerde bulundu.

Hayvan Hastanesini ziyaret eden heyet, kısırlaştırma faaliyetlerini yapan veterinerlerle görüşerek bilgi aldı. Törene katılan protokol Doğal Yaşam Alanında ise 500 adet Meyva ağacını toprakla buluşturdu. Sonrasında Osmaneli Belediyesi Çocuk Kulübünü ziyaret eden heyete Başkan Şahin tamamlanan yatırım konusunda bilgi verdi. Çalışan kadınlar için büyük destek sağlayacak yatırım 200 çocuğa 24 saat hizmet verecek. BEBKA destekleri ile yapılan ve tamamlanan modern fide sera yatırımını ziyaret eden heyet tesiste incelemelerde bulundu. Bilecik ilinin Antalya’sı Osmaneli tarımı için katma değeri çok büyük olacak serada yetiştirilecek modern Fide serasında bir dönemde 12 Milyon Adet Fide yetiştirilebilecek. 11 Bin m2 alanda 7 Bin m2 kapalı alanda faaliyet gösterecek.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ