Lösev
22.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Osmaneli Millet Bahçesi İle Su Sporları Merkezi Olacak

Osmaneli Millet Bahçesi İle Su Sporları Merkezi Olacak
REKLAM ALANI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının destekleri ve Osmaneli Belediyesi olanakları ile başlanan Millet Bahçesi yatırımında gölet inşaatına başladı.
Osmaneli İlçesinin yanısıra çevre il ve ilçelere de hizmet verecek olan Osmaneli Millet Bahçesi Sakarya Nehri yanında yer alması nedeniyle su sporları açısından da önemli merkez haline geliyor. Sakarya Nehrinin en az akışa sahip olduğu ve gölet görünümündeki bölge tekne gezintileri, dragon yarışları, kürek, kano gibi etkinlikler için aranan yer olacak. Millet Bahçesi içinde yapımına başlanan gölet ise açık yüzme havuzu haline getirilecek.
Osmaneli tarımda Bilecik ilinin Antalya’sı olarak anılırken,yüzülebilir gölet ile de sahil kenti olarak hizmet verecek. Millet Bahçesinde geleneksel Türk Sporları için 120 x 80 m2 lik çim saha, tenis kortları, basketbol, voleybol,tenis kortları ve sahaları yer alacak.
Yapay Göl ve Sakarya Nehrini gören kamp evleri, Lefke Taşından evler ve sosyal tesisler çocukların ve gençlerin eğitim organizasyonların da uğrak noktası olacak.
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin;”Millet Bahçemiz ilimizin, bölgemizin, Türkiye’nin çok özel bir Parkı ve sosyal yaşam alanı olacak. Osmaneli geleceğin turizm merkezi ve Dünya da tanınan çok değerli bir kent konumuna gelecek” dedi.
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ