Lösev
14.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Öğrencilerden Günlük 10 Bin Ekmek

Öğrencilerden Günlük 10 Bin Ekmek
REKLAM ALANI

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek okuldaki ekmek fırınında incelemede bulundu.

390 öğrencinin eğitim aldığı okulda Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölümü öğrencileri hem öğreniyor hem de ekmek üretiyor.

Günlük 10.000 ekmek üretim kapasitesine sahip ekmek fırınında öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde ekmek üretim sürecini başından sonuna kadar uygulamalı olarak öğreniyorlar.

Asıl amaçlarının ülkemizin ihtiyacı olan kalifiye iş gücünü en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu vurgulayan Vali Kızılkaya, bu ihtiyacın meslek liselerindeki uygulamalı ve yerinde eğitimle büyük ölçüde karşılandığının altının çizdi.

Üretilen ekmeklerin ticari bir amaçla kullanılmadığını belirten Vali Kızılkaya; “İlerleyen süreçte ihtiyaç duyulursa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden gereksinim duyan vatandaşlarımıza ve yurtlarımızda kalan öğrencilerimize ürettiğimiz ekmekleri göndereceğiz. Aynı zamanda her ne kadar olmamasını dilesek de yaşanabilecek bir afet anında ihtiyacımız olan ekmeği okulumuzda üretebiliriz.” diyerek zor zamanlarda okulun aktif olarak kullanılabileceğini söyledi.

Daha sonra fırından yeni çıkan ekmeğin tadına bakan Vali Kızılkaya, basın mensuplarına ekmek ikramında bulundu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ