Lösev
22.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Mama Üretim Tesisi Faaliyete Geçiyor

Mama Üretim Tesisi Faaliyete Geçiyor
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi ve Denizli Merkezefendi Belediyesi ortak projesiyle faaliyete geçirilecek olan Mama Üretim Tesisi ile hem hayvan barınağında hem de sokakta yaşayan can dostlara günlük mama üretimi yapılacak.

Mama Üretim Tesisi ile ilgili bilgiler veren Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı Merkezefendi Belediyesi ile yapılan ortak proje ile ilgili olarak Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür etti. Mama Üretim tesisinde fabrika ve lokantalardan artan yemeklerin ayrıştırılarak ve işlenerek mama haline getirileceğini ifade eden Başkan Vekili Subaşı günde 200 kg ve ayda 6 ton mamanın barınakta olan, sokaklarda yaşayan tün can dostlara dağıtılacağını söyledi. Tüm il, ilçe ve köylerde yaşayan sokak hayvanlarının bu hizmetten yararlanacağını belirten Subaşı hem israfın önlenmesine hem tasarrufa yönelik katkı sağlayacağını ifade etti.

Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Müdürü Emrah Karan ise tesisin kurulum maliyetinin üç ay gibi kısa bir sürede tamamlanacağını ve Bilecik Belediyesine de yıllık 600 Bin tl katkısı olacağını ifade etti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ