Lösev
22.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Köyümü Seviyorum Sokağımı Boyuyorum Projesi Kınık’tan Başladı

Köyümü Seviyorum Sokağımı Boyuyorum Projesi Kınık’tan Başladı
REKLAM ALANI

Bilecik Valiliği İl Özel İdaresi tarafından desteklenen Köyümü Seviyorum Sokağımı Boyuyorum Projesi Pazaryeri Kınık Köyü’nde hayata geçti.

Proje kapsamında Bilecik’in her ilçesinden belirlenen bir köyde Bilecik Valiliğinin destekleriyle sokak sağlıklaştırılması yapılarak binaların sokaklara bakan ön yüzünün beyaza boyanacağı belirtildi.

Pazaryeri Kınık Köyü’nde pilot bölge olarak başlatılan projede Vali Dr. Kemal Kızılkaya ilk duvarı boyayarak projeyi başlattı.

Şimdilik sadece her ilçeden bir köyde projenin uygulanacağını ifade eden Vali Kızılkaya; “Projeyle birlikte doğayla iç içe olan köylerimiz daha da güzelleşecek. Köylerimizin sokaklarını yeni bir görünüme kavuşturarak hoş bir manzara oluşturmayı hedefliyoruz. Beyaz renginin vermiş olduğu doğallık ve temizlik hissi köylerimizle buluşunca daha ferah bir atmosfer oluşacaktır. İlerleyen dönemlerde projeyi daha da genişleterek tüm Bilecik’e yaymayı isteriz.” dedi.

Projenin uygulanmasının ardından Vali Kızılkaya, köy sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti. Burada köy halkının istek ve taleplerini dinleyen Kızılkaya, bölge tamamlanan ve devam eden; yol, kanalizasyon, içme suyu hattı ve diğer projeler hakkında bilgi aktardı.

Daha sonra Kınık İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret ederek incelemede bulunan Vali Kızılkaya, öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

Programda Vali Kızılkaya’ya, Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Seda Bayrakçı, meclis üyeleri ve vatandaşlar eşlik etti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ