Lösev
22.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Kitap Kafe Kapılarını Açtı

Kitap Kafe Kapılarını Açtı
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi tarafından Şeyh Edebali Kültür Kongre Merkezi fuaye alanında hazırlanan Kitap Kafe, okuyucularına kapılarını açtı.

Bilecik’in kültür ve sanat hayatına renk katacak olan Kitap Kafe ile birlikte gerçekleştirilen Bilecik Kitap Günleri’nde onlarca yazar, Bileciklilerle buluştu. Okuma alanları, ders çalışma bölümleri, ikram ve dinlenme alanlarıyla hazırlanan Kitap Kafe’de üniversite öğrencileri sabah saatlerine kadar faydalanabilecek. Kitap günleri kapsamında kitap alarak çekilişe katılan okurlara gerçekleştirilen çekiliş sonucunda 2 bisiklet, 2 dünya klasik eserleri ve 500 TL’lik hediye çeki verildi.

AHMET ÜMİT VE BİRÇOK DEĞERLİ İSİM İMZA VE SÖYLEŞİDE OKURLARIYLA BULUŞTU

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Bilecik Kitap Günleri  etkinliğine 20’ye yakın yazar, katılarak okurlarıyla buluştu. 2-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Bilecik Kitap Günlerine Ahmet Ümit, Mehmet Ali Çatal, Tolga Akpınar, Alparslan Yige, Cemil Kılıç, Ali Avcu,  Semih İğdigül, Tolga Akpınar, Alparslan Yine, İbrahim Özbay, Sibel Karabulut, Nihat Gökmen, Süleyman Kocabaş, Abdurrahman Adıyan, Cemal Kaya, Yüksel Köker, Selçuk Silsüpür, Davut Tunçbilek, Emre Bircan gibi isimler katıldı. Açılış programında başta Ahmet Ümit olmak üzere diğer yazarlar, okuyucuları için kitaplarını imzalayarak, fotoğraf çektirdi.

‘’KİTAP KAFEMİZ HEM BİR DİNLENME HEM DE KÜLTÜR MERKEZİ HALİNİ ALACAK’’

Bilecik’in kültür ve sanat hazinesine katkı sağlayacak bir çalışmayı gerçekleştirdikleri için duyduğu mutluluğu ifade eden Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, ‘’Bugün bizim için çok kıymetli bir gün. Kültür ve kongre merkezimizde birçok aktivite gerçekleştiriyoruz. Bunun için burada bu tür etkinliklerde bir mola vereceğimiz bir yere çok ihtiyacımız vardı. Kitap Kafemizin bu anlamda çok güzel hizmetler vereceğini düşünüyorum. Hem de aynı zamanda üniversite öğrencilerimiz için burasının sessiz bir kafe olmasını istedik ve onlara ikramlarımız olsun istedik. Burası kahve kokuyor ve tamamen kültür merkezi olmuş oldu. Kitap kafemizi açmakla birlikte burada çok değerli yazarlarımızı da ağırlamanın ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz’’ şeklinde konuştu. Başkan Vekili Subaşı konuşmasında ayrıca Kitap Kafe’nin mimarisinden birçok üretim imalatına kadar çalışmaların Bilecik Belediyesi çalışanları tarafından gerçekleştirildiğini belirterek, teşekkür etti.

‘’BİR YAZAR OLARAK BÖYLE BİR ESERİ ŞEHRE KAZANDIRAN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM’’

Yazar Ahmet Ümit: ”Bir yazar olarak Bilecik’te böyle anlamlı bir çalışma kapsamında bulunduğum için çok mutluyum’’ ifadelerini kullanarak, ‘’Aslında bir şehirde kültür yoksa hiçbir şey yoktur. Bu anlamda kültürün temel taşıyıcıları da kitaplardır. Dolayısıyla kitaplarla buluşacağımız alanların oluşması çok çok kıymetlidir. Böyle güzel bir eseri şehre kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum. Ben de bir yazar olarak kitap üreten birisi olarak çok mutlu oldum bu güzel eser dolayısıyla. Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ