Lösev
14.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Kaymakam Kurt: “Bölgemizin Her Şeyinden Sorumluyuz”

Kaymakam Kurt: “Bölgemizin Her Şeyinden Sorumluyuz”
REKLAM ALANI

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÜDAM)  Bilecik Yenipazar Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt ile “Yönetim, İdare ve Kültür” adlı bir söyleşi düzenlendi.

TÜDAM’da gerçekleştirilen etkinlikte kaymakamlık mesleğinin çeşitli yönleri başta olmak üzere Osmanlı Devleti’nden itibaren tarihi süreç ve günümüzdeki durumu konuşuldu. Kaymakam Kurt’un hukuk tarihi çerçevesinde yazdığı “Osmanlı Devleti’nin Tanzimat Dönemi’nde Kaza Yönetiminin İdari Yapısı ve Yargısal Fonksiyonu” adlı kitap ise farklı boyutlarıyla ele alındı.

Kaymakam Kurt: “Bölgemizin her şeyinden sorumluyuz”

Kaymakamlık mesleğinin kolay bir iş olmadığını ifade eden Kurt, “Yeri geliyor bazen belediye başkanlığı yapıyorsunuz ve bir teşkilat yönetiyorsunuz. Vatandaşın derdini dinleyip köy köy geziyorsunuz. Eskişehir statü itibarı ile büyükşehir fakat Bilecik ve Afyon gibi yerlerde özel idareler mevcut. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerin dışındaki illerde biz aslında bahsettiğim üzere bir nevi belediye başkanlığı yapıyoruz. Çünkü bizim köylere hizmet getirme birliğimiz ve bütçemiz var. Köylerden, yollardan, sulardan ve kanalizasyonlardan vb. bölgenin her şeyinden sorumluyuz” şeklinde konuştu.

TÜDAM Müdürü Prof. Dr. Haşim Şahin’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşi, teşekkür belgesi ve hediye takdimiyle sona erdi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ