Lösev
13.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Gerçekleştirildi

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Gerçekleştirildi
REKLAM ALANI

İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Gün ve Mehmet Akif  Ersoy’u Anma Günü programı, Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Programa Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Vali Yardımcısı Akın Ağca,  İl Jandarma Komutanı Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, Bilecik Merkez İlçe Okul ve Kurum Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenci ve Veliler katıldı.

Büyük Şair ve Devlet Adamı, Mehmet Akif Ersoy’u anmak ve İstiklal Marşı’nın 102. Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Ertuğrulgazi Lisesi Müdürü Zaim Akbulut açılış konuşmasını yaptı.

Açılış konuşmasından sonra Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ile ilgili video gösterimi yapıldı. Ardından Mehmet Akif Ersoy konulu tiyatro sunumu gerçekleştirildi.

Gösterinin ardından ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen İstiklal Marşı’nı ezbere okuma ve liseler arasında düzenlenen Mehmet Akif Ersoy şiirlerini okuma yarışmasında birinci olan öğrenciler etkili okuyuşlarını misafirlere sundu. Yarışmalarda İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorisinde ilk üçe giren öğrencilere yönelik düzenlenen ödül töreninde dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Dr. Kemal Kızılkaya tarafından verildi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ