Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Her Gün 2295 Öğrenciye Ücretsiz ve Sıcak Yemek

Her Gün 2295 Öğrenciye Ücretsiz ve Sıcak Yemek
REKLAM ALANI

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik’te görev yapan basın mensuplarıyla Ertuğrulgazi Lisesi’nde bir araya gelerek Bilecik’te yürütülen eğitim faaliyetlerini ve eğitim yatırımlarını değerlendirdi.

Öğle yemeğinde öğrencilere eşlik eden Vali Kızılkaya ve basın mensupları, öğrenci yemekhanesini ve öğrencilerin konakladığı pansiyonu inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Bilecik’te öğrencilere ücretsiz ve sıcak yemek sunulduğunu vurgulayan Vali Kızılkaya yaptığı açıklamada; “Bilecik genelinde her gün; 2.295 öğrenciye öğle yemeği, 2.166 anaokulu öğrencisine öğle yemeğinin yanı sıra ara öğün, 652 yatılı öğrenciye de üç öğün yemekle birlikte ara öğünü sıcak ve ücretsiz olarak temin ediyoruz.

Bilecik; büyüyen, gelişen ve değişen bir şehir. Ekonomide, tarımda, sanayide ve sağlıkta gelişirken eğitimde de gelişimini sürdürmesi gerekiyor. 37.500 öğrencisi, 3.000’e yakın öğretmeniyle 40.000 kişilik bir eğitim ordumuz var. Bazen bu 40.000 kişilik camianın ihtiyaçları olabiliyor. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanımıza eksiklerimizi ilettik. Kendileri yaklaşık 500 Milyon Liralık bir ödenek paketini Bilecik’e tahsis etti. Biz de bu cesaretle hızlı hareket ederek 62 okulumuzun bakım ve onarımı tamamladık. Onarım çalışmalarının dışında Bilecik Merkez’de 4, toplamda 11 olmak üzere yeni okullar yapıyoruz. En geç 2024’ün ilk çeyreğinde bu okulları açmayı planlıyoruz. Biz bu çalışmalarla Bilecik’in eğitim anlamında üst seviyelere gelmesini ve tercih edilen bir il olmasını hedefliyoruz.

Bilecik Merkez’de hayata geçirdiğimiz projeyle ilimizdeki 37 sanayiciyi Kardeş Okul Projesiyle 37 okulumuzla bir araya getirdik. Burada sanayiciyle okulu sırt sırta değil yüz yüze getirmeyi hedefledik. Böylece okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda 8 Milyon Liralık bir destek oluşturduk. Bu projeyi organize sanayi bölgesi olan diğer ilçelerimizde de uygulamayı hedefliyoruz. Bilecik’te eğitimin daha iyi noktalara gelebilmesi için taşın altına herkesin elini koyması gerekiyor. Bizler zaten gövdesi olması gereken ve olan insanlarız.” diyerek desteklerinden ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e teşekkür etti.

Vali Kızılkaya’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Mustafa Sami Akyol’un, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin ve basın mensuplarının katıldığı program Ertuğrulgazi Lisesi öğrenci pansiyonunun yemekhanesinde gerçekleşti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ