Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Ekmek 4 Liradan Satılmaya Devam Edecek

Ekmek 4 Liradan Satılmaya Devam Edecek
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, geçtiğimiz hafta ekmeğe uygulanan zam ile ilgili kamuoyunu bilgilendirici açıklama yapıldı.

Söz konusu açıklamada şu bilgilere yer verildi: ‘’Geçtiğimiz gün ekmek fiyatlarına ilişkin Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan gelen zam talebine ilişkin Belediye Başkanlığı’nın ‘uygun değil’ görüşü sunuldu. Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin giderlerin artığı yönündeki gerekçelerine binaen yapılan ekmek zammı, Belediye Başkanlığımız tarafından uygun görülmemiştir. Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğinin 4. maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde tanımı yapılan ekmeğin fiyatına ilişkin tarifeler Sırasıyla; ilgili belediye, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili odanın temsilcilerinden oluşan komisyonun değerlendirmesinin, ilgili federasyonu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının görüşünün alınmasından sonra birlik tarafından onaylanır.’’ hükmü beklenmeden alınan ekmek zammı talebi kabul edilmemiş olup, komisyonda alınan karar gereği, ekmek fiyatının önceki fiyat olan 4 TL olarak belirlenmesi kararı alınmıştır.’’ denildi.

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ BÜTÜN FIRINLARDA FİYAT DENETİMİ YAPIYOR

Açıklamada ayrıca Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün tüm fırınlarda fiyat denetimi yaptığı belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:
‘’Alınan karar ile birlikte Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlileri, unlu mamul üreten yerlerde ekmek gramajı ve fiyatı denetimlerini sürdürmektedir. Halkımızın başta gıda ürünleri olmak üzere tüm alanlarda sağlıklı, güvenli ve uygun fiyata alışveriş yapması amacıyla denetimler devam edecektir’’ denildi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ