Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Dönüşüme Kazandırılan Atıklar Öğrencilere Kırtasiye Malzemesi Olarak Geri Döndü

Dönüşüme Kazandırılan Atıklar Öğrencilere Kırtasiye Malzemesi Olarak Geri Döndü
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi, Bilecik Kent Konseyi ve Tema Vakfı işbirliğinde hazırlanan proje kapsamında toplanan atıklar, öğrencilere kırtasiye malzemesi olarak geri döndü.

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen ve Tema Bilecik İl Temsilcisi Mesut Kaplan proje kapsamında alınan kırtasiye malzemelerinin bir kısmını, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine dağıtılmak üzere okul yönetimine teslim etti.

Okul Müdürü Vehbi Şahan ve öğretmenler, kırtasiye malzemelerini alarak, Başkan Vekili Subaşı ve beraberindeki konuklarına teşekkür etti.

Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı çok faydalı bir projenin paydaşı oldukları için duyduğu mutluluğu belirterek, ‘’Kent Konseyimiz ve Tema Vakfı Bilecik İl Temsilciliği işbirliğinde güzel bir çalışma yaptık. Geri dönüşüm atıkları değerlendirilerek, öğrencilere kırtasiye malzemeleri olarak geri döndü. Projede emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen ise çevrenin korunması ve öğrenciler yararına anlamlı bir çalışma yapıldığını belirterek, ‘’Kent Konseyi olarak bizler de çocuklarımıza dokunabilirsek, faydalı olabilirsek bizler için çok değerli bir durum. Aslında yoksulluğu konuşmak değil de eğitim ve sosyal anlamda verilebilecek destekler ve bunlarla birlikte tüm okullarımızla bir araya gelebilirsek daha mutlu ve umutlu oluruz. Bu konuda belediyemiz de bizlere her konuda destek veriyor. Projemizin sahibi genç kızlarımıza çok teşekkür ediyorum. Destek veren herkese de çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

KULLANILMAYAN ELEKTRİK ÜRÜNLERİ OKULLARA BİLGİSAYAR OLARAK GERİ DÖNÜYOR

Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen yeni bir projeleri olduğunu belirterek, ‘’Evde kullanılmayan her türlü elektrik ve bilgisayar malzemelerini de değerlendirdiğimiz bir projemiz olacak. Bunları da geri dönüşüme kazandırarak, bilgisayarı olmayan okullara da bilgisayar alıyoruz. Kent Konseyimize bu şekilde 10 tane bilgisayar kazandırdık. Bilecik’teki bir anaokuluna 8 tane bilgisayar kazandırdık. Hem geri dönüşüm anlamında güzel bir uygulama olmuş oluyor hem de bilgisayarı olmayan okulumuz kalmamış oluyor’’ dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ