Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
REKLAM ALANI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, il protokolü ve vatandaşların katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda coşkuyla gerçekleştirildi.

Tören alanında halkı selamlayan Vali Kızılkaya yaptığı konuşmada; “Anadolu halkının yüreğinde yanan bağımsızlık tutkusu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı özgürlük ateşinin fitilini yakarak tüm yurtta umudun yeniden filizlenmesini sağlamıştır. Anadolu’nun her yerinde vücut bulan mücadele ruhu Türk Halkının fedakarlığı ve azmiyle birleşerek tüm zorlukların üstesinden gelmiştir. Bu kahramanlık destanıyla tarihte eşi benzerine rastlanmayan bir zafer kazanılmıştır. Bu eşsiz zaferin Çıkış noktası Türk milletinin bağımsızlık imtihanı olan İstiklal Harbi, Varış noktası Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Genç Cumhuriyetin kurucuları olan atalarımız, bağımsızlık mücadelesi ve milli egemenlik anlayışının en büyük eseri olarak Cumhuriyeti bizlere miras olarak bırakmışlardır. Bizler bu mirası güçlü bir şekilde korumalıyız. Bu emaneti bizden sonra gelecek nesillere egemenliğimizin en güçlü ifadesi olarak ve yücelterek aktarmalıyız.” İfadelerini kullanarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında halk oyunları, şiir ve müzik dinletileri, spor gösterileri düzenlendi ve Bilecik’teki müsabakalarda dereceye giren sporculara Vali Kızılkaya tarafından ödülleri takdim edildi.

Daha sonra il protokolü ve vatandaşların huzurunda resmi geçit töreni yapıldı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ