Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Bilecik’te Depremsellik Konferansı Gerçekleştirildi

Bilecik’te Depremsellik Konferansı Gerçekleştirildi
REKLAM ALANI

‘Türkiye’nin Deprem Gerçeği ve Bilecik İlinin Depremselliği’ konulu konferans, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Bilecik Belediyesi ve TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası işbirliğinde gerçekleştirilen konferansa katılan vatandaşlar depremle ilgili merak ettiği sorulara cevap buldu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından tüm Türkiye tekrardan deprem konusuna yoğunlaştı. Afet bölgesine ve şehre gelen depremzede vatandaşlara yaptığı yardımlarla adından söz ettiren Bilecik Belediyesi aynı zamanda deprem konusunda da Bilecik halkını bilgilendirmeye devam ediyor.

Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday’ın sunum gerçekleştirdiği konferansta Türkiye’de deprem gerçeği ve şehrimizin depremselliği anlatıldı. ‘Türkiye’nin Deprem Gerçeği ve Bilecik İlinin Depremselliği’ konulu konferansa; Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, CHP İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İyi Parti İl Başkanı Yusuf Paçacı, CHP Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukcu, Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcılarımız, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları ile vatandaşlar katılım sağladı.

Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı; “Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday’ın anlatımlarıyla; ‘Türkiye’nin Deprem Gerçeği ve Bilecik İlinin Depremselliği’ konulu konferans için Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yerimizi aldık. 6 Şubat tarihinde yaşanan ve 11 ilimizi etkisi altına alan depremin, oluşan ihmaller sonucu nasıl büyük kayıplara yol açtığını tüm gerçekliğiyle hepimiz gördük. Şehrimizin ve ülkemizin bu tür büyük felaketleri bir daha yaşamaması için çalışmalarımızı gerçekleştirecek ve böylesi acıların bir daha yaşanmaması için gayret göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ