Lösev
13.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Bilecik Valiliği 2022 Yılında 180 Milyon TL Tutarında 177 Projeyi Hayata Geçirdi

Bilecik Valiliği 2022 Yılında 180 Milyon TL Tutarında 177 Projeyi Hayata Geçirdi
REKLAM ALANI

Bilecik Valiliği İl Özel İdaresi KÖYDES ve yeni altyapı yatırımlarıyla 2022 yılında 180 Milyon TL tutarında 177 projeyi hayata geçirdi.

Bilecik merkez ve ilçe köylerinde yoğun bir çalışma yürüten İl Özel İdaresi ekipleri 2022 yılı boyunca 152 Milyon TL tutarında 104 kilometre asfalt yolu vatandaşların hizmetine sundu.

Ayrıca susuz köy kalmaması için yürütülen çalışmalar kapsamında 28 Milyon TL maliyetli 130 proje hayata geçirilerek köylerdeki su hatları ve su depoları yenilendi.

2022 yılının verimli geçtiğini vurgulayan Vali Kızılkaya yaptığı açıklamada; “Bilecik Valiliği İl Özel İdaresi yürüttüğü çalışmalarla Bilecik’imizde büyük bir ihtiyacı karşılayarak ciddi yatırımlara imza atmıştır. Kırsal alandaki altyapı hizmetlerini güçlendiren KÖYDES Projeleriyle ve yeni yatırımlarla Bilecik’imiz gelişmeye devam ediyor. Bir yandan yapılan yollarla hemşehrilerimize asfaltın konforunu yaşatırken diğer yandan temiz ve sağlıklı suyun ulaşmadığı köy kalmaması için yeni su depolarını ve su hatlarını memleketimize kazandırdık. Bilecik Valiliği olarak geleceğimizin ihtiyaçlarını karşılayacak adımları memleketimizin her karış toprağında atmaya devam edeceğiz. Tüm bu yatırımların hayat bulmasında desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ediyorum.” diyerek yatırımların Bilecik’e hayırlı olmasını diledi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ