Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Bilecik Arkeoloji Çalıştayı Bugün Düzenleniyor

Bilecik Arkeoloji Çalıştayı Bugün Düzenleniyor
REKLAM ALANI

Bilecik’in tarihine ışık tutan ve Batı Anadolu’nun en eski açık hava yerleşim yeri özelliği taşıyan Bahçelievler Kazısı’nın anlatıldığı ‘Bilecik Arkeoloji Çalıştayı’ başladı.

Çalıştay Bilecik Belediyesi, Şeyh Edebali Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde düzenleniyor.

Geçtiğimiz yıl; Bilecik Belediyesi katkılarıyla ‘9000 yıllık komşularımıza merhaba’ sloganı ile başlatılan ve günümüzden 9 bin yıl öncesine dayanan birçok buluşun yapıldığı kazı çalışması, detaylarıyla ele alınacak.

16 Aralık Cuma günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde 4 ayrı oturumda gerçekleştirilecek çalıştaya yurt içi ve yurt dışından akademisyen ve uzmanlar katılacak.

Saat 09:00’da protokol konuşmaları ile başlayacak olan çalıştayda; ‘’Batı Anadolu ve Trakya’da Tarih Öncesi Dönem Arkeoparklar’, ‘Bahçelievler Kazı Sonuçları ve Değerlendirmeler’ ve Bahçelievler Kazı Sonuçları ve Değerlendirmeler (Taş ve Kemik) şeklindeki konular değerlendirilecek.
Çalıştaya; Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erkan Fidan, YL Öğretim Özgür Düzgün, İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Yılmaz Selim Erdal, Doç. Dr. Neyir Kolankaya Bostancı, Ege Üniversitesinden Doç. Dr. Zafer Derin, İstanbul Teknik Üniversitesinden Doç. Dr. Zeynep Eres Özdoğan, İstanbul Üniversitesinden Doktorant Sezer Seçer Fidan, Öğr. Görevlisi Hüreyla Balcı, Doç. Dr. Emre Güldoğan, Uşak Üniversitesinden Doç. Dr. Mehmet Ali Yılmaz, Çanakkale 18 Mart Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Savaş Sarıaltun, Batman Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Can Yümni Gündem, Doktorant Sultan Sarı ve Berlin – Frei Üniversitesinden Doktorant Hazal Azeri  konuşmacı olarak katılacak.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ