Lösev
14.06.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Başkan Vekili Subaşı: ”Ücret Konusundaki Tam Yetki Belediye Meclisindedir”

Başkan Vekili Subaşı: ”Ücret Konusundaki Tam Yetki Belediye Meclisindedir”
REKLAM ALANI

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, ulaşım anlamında hizmet veren esnafın talebiyle yapılan ve Ücret Tarifeleri İtiraz Komisyonunda oy çokluğuyla alınan  dolmuş zamlarına ilişkin kamuoyunu bilgilendirici açıklamada bulundu.

Alınan zam kararına,  Bilecik Belediye Başkanlığının yasal olarak itiraz ettiğini vurgulayan Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, amaçlarının hem esnafın hem de vatandaşların yararını gözetmek olduğunu belirtti.

Zam kararını, Bilecik Belediyesi Ücret ve Tarife Komisyonundaki arkadaşlarla değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Vekili Subaşı, açıklamasında şunları söyledi: ‘’Kıymetli vatandaşlarım! Güne tatsız bir zam haberiyle uyandık. Şehir içi ulaşım hizmeti veren esnafın akaryakıta zam ve bakım onarım masraflarını gerekçe göstererek dolmuş ücretlerine zam talebi, Valilik bünyesinde kurulan ve Vali Yardımcısı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan birer üyenin bulunduğu komisyonda yapılan oylamada iki odanın kabul ve Valiliğin ret oyu ile oy çokluğuyla kabul edilmiştir.’’ dedi.

‘’ÜCRET KONUSUNDA TAM YETKİ BELEDİYE MECLİSİNDEDİR’’

Açıklamasında ‘’Ücret konusundaki tam yetki belediye meclisindedir’’ ifadesine yer veren Başkan Vekili Subaşı, ‘’Belediye Başkanlığı olarak, Bilecik Valiliğine yapmış olduğumuz itirazımız, 5393 sayılı belediye kanununun 15. Maddesinin f bendi ile toplu taşıma yapmak p bendi ile de toplu taşıma araçları ile taksi bilet ücret ve tarifelerini belirlemek belediyelerin yetki ve imtiyazları arasında sayıldığını, bu yetkinin de Bilecik Belediye Meclisi’nde olduğunu ayrıca komisyona havale edilen ücret tarifesinin de yüksek olduğuna ilişkin itirazlarımızı da yapmış bulunmaktayız.  Belediyemizin oy hakkı bulunmayan yalnızca itiraz hakkı tanınan bu komisyona kararın bozulması hususunda itirazımızı yaptık. Ayrıca şunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu konuda tam yetki Bilecik Belediye Meclisine aittir. Şubat ayı belediye meclisimizde bu konuyu gündemimize alarak tekrar değerlendirilmesini sağlayacağız. Buradaki amacımız hem esnafı hem de vatandaşlarımızın faydasını gözetmektir.’’ İfadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ