Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Başkan Vekili Subaşı Lavanta Ürünlerini Bulgaristan’da Tanıttı

Başkan Vekili Subaşı Lavanta Ürünlerini Bulgaristan’da Tanıttı
REKLAM ALANI

Seçimler dolayısıyla Bulgaristan’a giden Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, gezdiği yerlerde Bilecik’e özgü hediye ve ürünleri hediye ederek, şehri tanıtıyor.

Bulgaristan Sofya Büyükelçiliğini ziyaret eden Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri tarafından orta refüjlerde yetiştirilen lavanta çiçeğinden elde edilen kolonya, sabun ve lavanta yağının olduğu ürünleri hediye ederek, Bilecik’in güzelliklerini tanıttı.

Bulgaristan ziyareti hakkında sosyal medyada fotoğraf ve bilgi paylaşan Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, ‘’Sofya Büyükelçiliğinin tarihi binasında Büyükelçimiz Aylin Sekizkök’ü ziyaret ettim. Kendisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de askeri ataşe olarak görev yaptığı tarihi binada bizleri çok sıcak bir şekilde ağırladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün görev yaptığı odayı, kullandığı eşyaları ve çok sevdiği portresini görmek, o havayı solumak eşsiz bir duygu. Kadın Kooperatifimizin ürettiği lavanta ve Bilecik’e özgü el dokuması peşkirleri Büyükelçimiz Aylin Hanım’a hediye ederek Bilecik’in havasını Sofya’ya taşıdık.’’ ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ