Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Başkan Vekili Subaşı: ”Hasadını Yaptığımız 5 Bin Adet Marulu İhtiyaç Sahiplerine Dağıtıyoruz”

Başkan Vekili Subaşı: ”Hasadını Yaptığımız 5 Bin Adet Marulu İhtiyaç Sahiplerine Dağıtıyoruz”
REKLAM ALANI

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında yetiştirilen 5 bin adet marulun ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladıklarını söyledi.

Sera alanında incelemelerde bulunarak, çalışanlarla bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, başlattıkları uygulama hakkında bilgi verdi. Bilecik Belediyesi’nin tarımsal faaliyetler ve çiftçilere yönelik son bir yıldır çok güzel uygulamalara imza attığını hatırlatan Başkan Vekili Subaşı, bundan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.

45 gün önce dikimi yapılan ve hasat edilmeye başlanan marulları çalışanlarla birlikte toplayan Başkan Vekili Subaşı, ‘’İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık iki ay önce gönderilen marul fidelerini kendi seramızda toprakla buluşturmuştuk. Şimdi de arkadaşlarımızla birlikte emeğimizin karşılığı olarak seramızda hasadımıza başladık. Marullarımızı Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bilecik Belediyesi olarak sadece bu uygulamada değil diğer uygulamalarımızla tarımın ve çiftçilerimizin yanında yer almaya devam ediyoruz’’ dedi.

‘’EKTİĞİMİZ ATA TOHUMU KARAKILÇIK BUĞDAYI VE KABAKLARI DA ÇİFTÇİLERİMİZLE PAYLAŞACAĞIZ’’

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl belediyeye ait alanlara karakılçık buğdayını ektiklerini hatırlatan Başkan Vekili Subaşı, ‘’Çok yakın bir dönem öncesinde belediyemize ait alanlara ata tohumu karakılçık buğdayını ekmiştik. Sulak alanlara ise kabak ekimi yapmıştık. Ondan elde edeceğimiz ürünleri örneğin karakılçık buğdayının belli bir kısmını ekmek reçetelerimizde kullanarak sosyal tesislerimiz ve ana okullarımızda çocuklarımız ve halkımızla buluşturacağız. Ayrıca elde ettiğimiz bu iki ürünün tohumlarını da çiftçilerimizle paylaşacağız’’ şeklinde konuştu.

‘’BİLECİK BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN ÇİFTÇİLERİMİZLE TARIMIN YANINDA OLACAĞIZ’’

Konuşmasında her zaman Bilecik Belediyesi olarak çiftçiler ile tarımın yanında olacaklarını vurgulayan Başkan Vekili Subaşı, ‘’Yine Bilecik Belediyesi olarak orta refüjlerimizde lavanta ekimi yapmıştık. Onun da hasadını geçtiğimiz temmuz ayında yapmıştık. Analiz sonuçları gayet iyi çıkan lavantalarımızı fabrikalarda başta lavanta kolonyası ve sabunu olmak üzere, lavanta parfümü, lavanta yağı elde ettik. Bu ürünleri de Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifindeki kadınlarımız aracılığıyla satışa sunmak istiyoruz. Böylece Bilecik’imizin bir diğer yöndeki güzelliklerini de tanıtmış olacağız. Bilecik Belediyesi olarak her zaman çiftçilerimiz ve tarımın yanında yer almaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ