Lösev
22.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Başkan Vekili Subaşı: ”Altyapı ve Kanalizasyon Çalışmamızda Sona Yaklaştık”

Başkan Vekili Subaşı: ”Altyapı ve Kanalizasyon Çalışmamızda Sona Yaklaştık”
REKLAM ALANI

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi tarafından şehrin birçok noktasında başlatılan ve altyapı sorunlarının kökten çözümünü sağlayan çalışmada sona geldiklerini belirtti.

Bahçelievler Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, ilgililerden bilgi alarak, kamuoyuyla paylaştı.

Bilecik Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların şu ana kadar planlandığı şekliyle devam ettiğini hatırlatan Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı,  ‘’Altyapı çalışmamızın en son basamağı olan Bahçelievler Mahallesindeki çalışmaları yerinde inceledik. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte hepimiz alandayız. Projemizin bu kısmı altyapı çalışmamıza dahil değildi. Ancak burada yaşanan sel olaylarından dolayı yüzde 20 iş artışı yapmak durumunda kaldık. İş artışı yaptığımız bu kısmı da bugün itibariyle tamamladık. Bunun sonraki basamağı ise gerekli tüm noktalara mazgalların yerleştirilmesi ve atıl halde bulunan su arıtma tesisimizin çalışmasıdır. Çok yakın bir zamanda bütün pis sular atık terfi noktalarında işlemden geçecek. Böylelikle başlatmış olduğumuz projemizi tamamlamış oluyoruz.’’ dedi.

‘’ARTIK ESNAF VE VATANDAŞLARIMIZ SELDEN KAYNAKLI MAĞDURİYETLER YAŞAMAYACAK’’

Gerçekleştirilen çalışma ile esnaf ve vatandaşların selden kaynaklı mağduriyetler yaşamayacağını kaydeden Subaşı, ‘’Bundan sonra şehrimizde oluşan sel baskınlarının önüne geçmiş olacağız ve mağduriyetleri de sonlandırmış  olacağız. Proje kabulünden sonra ise atık su arıtma tesisimizin işletme sürecine gireceğiz İller Bankası ile birlikte. Çok yakın bir zamanda Bahçelievler Mahallemizdeki üstyapı çalışmalarını da başlatmış olacağız’’ ifadelerini kullandı.
İncelemeleri kapsamında Bilecik Belediyesi tarafından Uğur Mumcu parkında yürütülen çalışmaları da kontrol eden Başkan Vekili Subaşı, buradaki çalışmalarda da sona yaklaştıklarını ve tamamlandığında mahalle sakinlerinin güzel vakit geçireceği bir alan olacağını sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ