Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Atık Yağlar Geri Dönüşüme Kazandırılacak

Atık Yağlar Geri Dönüşüme Kazandırılacak
REKLAM ALANI

Bilecik Belediyesi tarafından başlatılan uygulama kapsamında toplanacak atık yağlar, geri dönüşüme kazandırılacak, çevre ve doğanın korunması sağlanacak.

Bilecik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen çalışma kapsamında mahalle muhtarlıkları önleri ile vatandaşların yoğun kullandığı noktalara atık yağ depoları konuldu.

Hürriyet, Bahçelievler, Beşiktaş, Ertuğrulgazi ve Osman Gazi Mahallerinin belirlenen bölgelerine yerleştirilen 9 adet atık yağ kumbarası ile yağlar periyodik olarak toplanacak.

Başlatılan uygulama hakkında bilgi veren Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, atık yağların toplanmasına büyük önem verdiklerini belirterek, ‘’Bilecik Belediyesi olarak “Sıfır Atık” kampanyası kapsamında yürüttüğü uygulamalarına bir yenisini daha ekledik. Geri dönüşüm ve çevre konusunda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Evsel atık yağların toplanıp geri dönüştürülmesiyle doğayı koruyacak ve ülke ekonomisine katkı yapacak projenin ilk etabı bu hafta itibariyle başladı. Atık miktarının en aza indirilmesi ve geri dönüştürülebilir nitelikteki atıkların doğru bir şekilde toplanıp değerlendirilmesi çevre açısından büyük önem taşımaktadır. Bilecik Belediyesi olarak bu konuda gerekli tüm destek ve takibi yapmaya çalışacağız’’ ifadelerini kullandı.

Bilecik Belediyesi öncülüğünde; okullarda yapılacak kampanyaların yanında vatandaşa yönelik yürütülecek bilinçlendirme çalışmaları ile toplanan yağ miktarının artması hedeflenirken, şehrin farklı bölgelerine atık yağ kumbaralarının konumlandırılması devam edecek.

.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ